Večni si želijo biti le avtokrati: v Moskvi, v ...

"Tako hitro kot teče Mbappe, sem jaz tekel v ...

ue
0 28.03.2022 21:12:21

Zvezda milostna do Dolenjcev

Crvena zvezda mts / Djordje Kostić
Košarkarji Krke so v 24. krogu lige Aba v gosteh izgubili proti Crveni zvezdi s 56:76.

Crvena zvezda - Krka 76:56
(18:15, 45:24, 64:38)

* Dvorana Aleksandar Nikolić, gledalcev 1128, sodniki: Hordov, Dragojević, Galić.
* Crvena zvezda: Lazarević 8, Wolters 9 (0:1), Davidovac 2, Mitrović 7 (1:2), Kalinić 6, Dobrić 7 (1:2), Simonović 6, Ivanović 8 (0:2), Marković 2, White 8 (2:2), Kuzmić 9 (1:1), Topić 4 (2:2).
* Krka: Stergar 3 (3:4), Stipčević 17 (7:8), Stavrov 5 (3:4), Stipaničev 3, Škedelj 7 (1:2), L. Lapornik 5, M. Lapornik 5, Macura 6, Thomas 5.
* Prosti meti: Crvena zvezda 7:12, Krka 14:18.
* Met za tri točke: Crvena zvezda 9:31 (Kalinić 2, Dobrić 2, Simonović 2, Ivanović 2, Wolters), Krka 6:18 (Stipčević 2, Stipaničev, L. Lapornik, M. Lapornik, Thomas).
* Osebne napake: Crvena zvezda 20, Krka 18.
* Pet osebnih: Topić (40.).

V Beogradu sta se srečali ekipi z nasprotnih delov lestvice. Crvena zvezda kroji vrh z doslej le dvema porazoma v 22 tekmah, Krka pa je čisto na dnu s štirimi zmagami in 18 porazi. Novomeščani so sicer poudarjali, da lahko gredo sproščeno v tekmo, saj proti evroligašu nimajo česa izgubiti, toda zdržali so le prvo četrtino, pozneje pa je bilo vse v znamenju gostiteljev.

Novomeščani so v prvi četrtini še držali korak s favoriziranimi Beograjčani, a so ti drugo četrtino dobili kar s 27:9 in pobegnili na praktično neulovljivo prednost.

Drugi polčas je bil bolj ali manj zgolj formalnost, domačini so tekmece ves čas držali na varni razdalji, razlika je že v tretji četrtini znašala tudi 28 točk, kar je bila tudi najvišja na tekmi.

Pri domačih so se vsi igralci vpisali med strelce, pri Krki pa je prednjačil Rok Stipčević s 17 točkami.

V 25. krogu bo Krka v soboto gostila Budućnost.