Poslanski turizem: za tri dni v resort na ...

Slovenka leta odpuščena: vrata ji je pokazala ...

Maja Monrue: Še vedno verjame, da je v dvoje ...

doncic slacilnica Ekipa24.si

Takšnega Dončića še niste videli! Prizori iz ...

0 27.03.2022 19:16:48

NORIŠNICA V TIVOLIJU! Olimpija MELJE še naprej, dobila je prestižni dvoboj s Partizanom (FOTO + VIDEO)

Košarkarji Cedevite Olimpije so v dramatičnem derbiju 24. kroga lige ABA z 81:79 premagali vodilni beograjski Partizan in niz zmag v regionalnem tekmovanju podaljšali na sedem tekem.

V razprodani dvorani Tivoli so Ljubljančani skozi celoten potek srečanja zaostajali za tekmecem, a vseskozi ohranjali priključek. Povedli so le dvakrat v prvi četrtini, v zaključku pa ustvarili preobrat za zgodovino. V zadnjih petih minutah so naredili delni izid 10:0, odločilna koša v zadnjih 75 sekundah pa je dosegel mož odločitve - ameriški organizator igre Yogi Ferrell, ki je na koncu gostom, ki so krenili v protinapad, še izbil žogo v avt. Izbranci trenerja Željka Obradovića so sicer vodili večino tekme, v 36. minuti celo s 77:69.

Med varovanci Jurice Golemca, ki so zadeli le šest poskusov za tri točke (6:29) in izgubili skok z 31:35, je Jaka Blažič dosegel 25 točk (indeks 30), Zoran Dragić jih je dodal 14, Ferrell in Alen Omić pa po 13. Pri poražencih je bil najbolj učinkovit Aleksa Avramović z 21 točkami.

Tekma je imela nostalgičen pridih, saj sta ekipi ob praznovanju 75. obletnice KK Olimpija nastopili v spominskih 'retro' dresih, obenem je ljubljanski klub v Tivoli povabil košarkarje, ki so v nekdanji skupni državi zeleno-belim priigrali šest naslovov državnih prvakov.

Cedevita Olimpija  Partizan 81:79 (22:23, 43:46, 61:67)
* Dvorana Tivoli, gledalcev 4500, sodniki: Nikolić (Srbija), Koljenšić (Črna Gora), Petek (Slovenija).
* Cedevita Olimpija: Pullen 3, Ferrell 13 (1:1), Murić 6 (2:2), Auguste 7 (1:5), Blažič 25 (11:11), Omić 13 (1:2), Dragić 14 (5:5).
* Partizan: Punter 18 (2:2), LeDay 13 (3:3), Zagorac 4, Avramović 21 (2:5), Koprivica 2, Smailagić 6 (2:2), Lessort 4 (0:2), Trifunović 4, Madar 7.
* Prosti meti: Cedevita Olimpija 21:26, Partizan 9:14.
* Meti za tri točke: Cedevita Olimpija 6:29 (Blažič 2, Ferrell 2, Pullen, Dragić), Partizan 8:31 (Avramović 3, LeDay 2, Punter 2, Madar).
* Osebne napake: Cedevita Olimpija 21, Partizan 25.
* Pet osebnih:

Ljubljančani z izkupičkom 157 ostajajo na četrtem mestu, do konca rednega dela pa jih čakajo še štiri tekme. Naslednji teden pri Studentskem centru v Podgorici, nato pa še s Cibono in Borcem doma ter FMP v gosteh.