andreja-špeh Njena.si

Andreja Špeh iz MasterChefove kuhinje na Japonsko

0 20.04.2021 22:51:08

ŠOKANTEN poraz Olimpije v Zagrebu

Košarkarji Cedevite Olimpije so v zaostali tekmi 23. kroga lige Aba izgubili s Cibono s 83:93 (19:24, 43:41, 60:60).

Košarkarji Cedevite Olimpije so doživeli šokanten poraz in postavili pod velik vprašaj sodelovanje v končnici lige Aba. Na gostovanju v Zagrebu so morali priznati premoč Ciboni, ki je slavila s 93:83.

Krog pred koncem rednega dela Ljubljančani usode nimajo več v svojih rokah. Za osvojitev četrtega mesta potrebujejo zmago v torek, 27. aprila, doma proti Megi, hkrati pa poraz Mornarja pri Igokei.

Za Ljubljančane je bila to ena od dveh tekem, ki so jih morali dobiti. A očitno so plačali davek natrpanemu ritmu tekem - to je bila zanje peta v ligi Aba v dvanajstih dneh - in malce podcenjevalnemu pristopu, potem ko so videli, da imajo domači zaradi okužb zgolj devet igralcev v kadru.

Cedevita Olimpija je prvič na tekmi po uvodnih minutah povedla šele tik pred polčasom, tudi v nadaljevanju pa se ji nikakor ni uspelo odlepiti od motiviranih in natančnih gostiteljev.

V zaključku tekme je Cibona tekmeca vseskozi držala na varni razdalji. V 35. minuti je bilo 71:66, v 37. 77:72, nato 80:75 in minuto in pol pred koncem 82:79.

Ljubljančani v odločilnih trenutkih niso imeli igralca, ki bi prevzel odgovornost in zadel. Dve trojki je v zadnjih minutah zgrešil Edo Murić (met 1:4), Jaka Blažič je v 30 minutah na parketu zadel le en met iz igre (1:8), le Kendrick Perry (23 točk, trojke 5:9, 6 podaj) pa ni bil dovolj za zmago.

Cibona - Cedevita Olimpija 93:83 (24:19, 41:43, 60:60)

Zagreb - Dvorana Dražen Petrović. Sodniki: D. Javor (Slovenija), Karović (BiH), Pecelj (Srbija).

Cibona: Radovčić 14 (2:2), Planinić 24 (4:4), Marić 3, Novačić 20 (7:7), Prkačin 8, Gnjidić 11 (4:4), Nakić 13 (5:5).
Cedevita Olimpija: Perry 23 (4:4), Hopkins 15 (2:3), Murić 5 (2:2), Blažič 6 (4:8), Brown 15 (4:5), Hodžić 3, Jones 11 (1:2), Dimec 5 (1:2).

Prosti meti: Cibona 22:22, Cedevita Olimpija 18:26.
Met za tri točke: Cibona 9:20 (Novačić 3, Nakić 2, Radovčić 2, Marić, Gnjidić), Cedevita Olimpija 13:35 (Perry 5, Brown 3, Jones 2, Hopkins, Murić, Hodžić).
Osebne napake: Cibona 28, Cedevita Olimpija 23.
Pet osebnih: Prkačin (40.), Gnjidić (40.).

Značke: košarka, liga aba