Skrito v raju: Igralci takšne evforije niso ...

Noro! Ali je namerno zrušila kolesarja kot v ...

0 09.10.2019 21:32:29

Slaba zadnja četrtina vzrok za poraz Rogaške v ligi Aba 2

Helios Suns/Gašper Papež
Košarkarji Rogaške so v drugem krogu lige Aba 2 doživeli prvi poraz. Domače gledalce so razočarali s porazom proti Širokem s 74:79 (15:24, 40:37, 62:55).

Potem ko so Slatinčani v uvodnem krogu v Sarajevu premagali Spars s petnajstimi točkami razlike, so danes pokleknili pred tekmecem, ki je v prvem krogu izgubil v Domžalah s Helios Suns s 70:84.

Slatinčani so tekmo pred približno 600 gledalci izgubili v zadnjih minutah. Vodstva 67:64 niso utrdili, ker so bili nenatančni s črte prostim metov, prednosti 72:71 minuto do konca pa niso zadržali zaradi premehke obrambe na zunanjih igralcih iz Bosne in Hercegovine.

Tadej Ferme je dosegel 20 točk, Ivan Miličević jih je prispeval 19, enajst jih je zbral Urban Durnik, deset pa Miha Fon.

Slovenija ima v novi sezoni v ligi Aba 2 dva predstavnika. Poleg Rogaške še Helios Suns, ki je v uvodnih dveh krogih zabeležil zmago in poraz. V ligi nastopa dvanajst moštev, zmagovalec pa si bo zagotovil mesto v elitni ligi Aba v sezoni 2020/21.

Rogaška bo v tretjem krogu gostovala pri lanskem finalistu MZT Skopju.

Značke: košarka, sta