Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

0 10.12.2018 20:56:17

Novomeščani ostajajo prikovani na dno

Luka Lapornik
Nikola Miljković
Košarkarji Krke so v 10. krogu lige ABA izgubili s Cibono, Zagrebčani so v Novem mestu slavili z 90:100 (25:35, 50:48, 72:71).

V obračunu pred tekmo zadnjeuvrščenih ekip regionalnega tekmovanja, ki sta lovili četrto zmago v sezoni, so na koncu več pokazali gostje, ki so bili po nihanjih v igri boljši ob koncu. Krki dober srednji del tekme ni zadoščal za uspeh, tako da so novomeški košarkarji obtičali na zadnjem mestu lige.

V prvem polčasu je kazalo, da bodo gostje dokaj zanesljivo prišli do točk, saj so počasi stopnjevali ritem in večali prednost, ki je znašala že 12 točk. Toda domači se niso predali, sredi druge četrtine so se povsem približali in potem polčas dobili za dve točki.

Dobro predstavo so nadaljevali tudi v tretji četrtini, ko so nekajkrat vodili za štiri ali pet točk, v zadnjih deset minut pa prinesli še točko naskoka. A vse, kar so gradili do 35. minute (takrat je po nešportni osebni napaki Damirja Markote Jure Balažič zadel sproti met in potem še trojko za 81:78), so podrli v zadnjih petih.

Po zadnjem vodstvu (84:82) so popustili, gostje so na hitro dosegli dve trojki zapored, Cibona pa je na koncu ušla in si tudi po zaslugi napak domačih priigrala zanesljivo zmago in pomembni točki v boju za selitev z zadnjih mest v tekmovanju.

Pri Krki je sicer blestel Luka Lapornik, ki je od 25 točk 15 dosegel s trojkami (met 5-5), Domen Bratož je dosegel 16 točk.

Naslednjo tekmo v ligi ABA bo Krka igrala v nedeljo, 16. decembra, ko bo na sporedu slovenski derbi s Petrolom Olimpijo v Ljubljani.

Krka - Cibona 90:100 (25:35, 50:48, 72:71)
* Dvorana Leona Štuklja, gledalcev 1000, sodniki: Obrknežević, Arsenijević (oba Srbija), Terlević (Hrvaška).
* Krka: Marinelli 6, Škedelj 3 (1:2), Bratož 16 (10:11), Cinac 8 (2:2), Đapa 7 (4:4), Fifolt 2, Balažič 11 (2:4), Lalić 12 (2:4), Lapornik 25 (4:4).
* Cibona: Bilinovac 7 (1:1), Uljarević 7 (0:2), Bundović 5 (0:1), Gilbert 5 (1:2), Novačić 8 (1:2), Rozić 7 (1:1), Ljubičić 9, Raley Ross 11 (0:1), Markota 20 (4:9).
* Prosti meti: Krka 25:31, Cibona 29:35.
* Met za tri točke: Krka 9:29 (Lapornik 5, Balažič 3, Đada), Cibona 9:22 (Markota 4, Rozić, Novačić, Gilbert, Ljubičić, Bilinovac).
* Osebne napake: Krka 33, Cibona 29.
* Pet osebnih: Cinac (40.).