oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 03.11.2018 21:59:55

Krka ni izkoristila zaključne žoge

Košarkarji Krke so v 6. krogu lige Aba izgubili z Zadrom s 77:78 (22:17, 31:36, 56:62).

* Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 1200, sodniki: Koljenšić (Črna gora), Vojinović (Srbija), Nedović (Slovenija).
* Krka: Mahkovic 5, Marinelli 7 (2:2), Škedelj 7 (2:4), Osolnik 2, Bratož 18 (1:3), Stipaničev 2, Cinac 8 (2:6), Fifolt 6 (2:2), Lalić 8 (2:3), Lapornik 14 (5:5).
* Zadar: Grant 7 (2:4), Bašić 8, Marić (0:1), Magarity 15 (3:4), Krajina 6 (2:2), Vuković 3 (1:1), Špralja 6, Tomas 3, Little 12 (1:2), Božić 18 (2:2).
* Prosti meti: Krka 16:25, Zadar 11:16.
* Met za tri točke: Krka 7:34 (Cinac 2, Lapornik, Bratož, Marinelli, Škedelj, Mahkovic), Zadar 9:18 (Little 3, Špralja 2, Bašić 2, Grant, Tomas).
* Osebne napake: Krka 22, Zadar 25.
* Pet osebnih: /.

Krka je doživela prvi domači poraz v ligi Aba. Po napeti končnici je morala priznati premoč Zadru, ki je po menjavi trenerja - Aleša Pipana je nasledil Ante Nazor - vknjižil drugo zaporedno zmago.

Novomeščani so slabo odigrali drugo četrtino, v kateri so dosegli le dva koša iz igre oziroma skupno devet točk, ter zaključek srečanja. V zadnjih minutah so zgrešili štiri ključne proste mete, slabo pa so se odzvali tudi na priložnost za zmago, ki jim jo je ponudil Domen Bratož s trojko 24 sekund pred koncem in nato kar Zadar sam, ki je pri prednosti točke zapravil zadnji napad.

Luka Lapornik se je prehitro odločil za met za tri točke, v skoku v napadu pa je imela Krka še popravni izpit, ki pa ga tudi ni zaključila s košem; Dino Cinac je s strani poskusil za tri točke.

Novomeščani, ki so zdrsnili na 2-4, bodo v sedmem krogu 12. novembra gostovali pri FMP.

Značke: košarka, sta