Afera sodna stavba: ko je država plačala ...

Ljudmila Novak: »Če nekdo stokrat pove, da sem ...

Tekmovalka Kmetije se je poročila

0 05.03.2017 19:16:37

Novomeščani nemočni v Pionirju proti Partizanu

liga aba
Košarkarji Krke so v 25. krogu lige Aba izgubili s Partizanom z 80:94 (27:21, 44:46, 60:76).

Košarkarji Krke so izgubili tudi predzadnjo tekmo v ligi Aba, tako da ostajajo na zadnjem mestu lestvici in so glavni kandidati za izpad iz tekmovanja.

Novomeščani v zadnjem krogu prihodnji konec tedna niso odvisni le od sebe; za obstanek potrebujejo zmago doma proti Ciboni, hkrati pa mora Uniona Olimpija slaviti na gostovanju v Zadru. Seveda vse to od predpostavki, da bo Zadar, ki ima zmago več od Dolenjcev, vendar slabši medsebojni izkupiček, izgubil tekmo 25. kroga v ponedeljek pri Karpoš Sokolih.

Krka, ki je v Beogradu pri Partizanu gostovala pod taktirko novega trenerja Simona Petrova, je dobro odigrala prvi polčas, katastrofalno pa nadaljevanje, tako da je bil zmagovalec odločen že pred zadnjimi desetimi minutami. Izbranci domačega stratega Aleksandra Džikića so med 19. (40:44) in 28. minuto naredili delni izid 29:7.

Za Novomeščane, ki so v ligi Aba doživeli petnajsti poraz na zadnjih sedemnajstih tekmah in so pri izkupičku 7-18, sta največ točk dosegla Žiga Dimec (19 točk, 11 skokov, indeks 28) in Marko Luković (17).

Partizan - Krka 94:80 (21:27, 46:44, 76:60)

Beograd: Dvorana Pionir, gledalcev 3200, sodniki: Koljenšić (Črna gora), Mitrovski (Makedonija), Stefanović (Srbija).
Partizan: Robinson 3, Ratkovica 12 (3:4), Vrabac 14 (2:3), Marinković 8 (2:2), Majstorović 5 (1:2), Birčević 9 (4:4), Koprivica 9 (3:4), Andrić 11 (1:1), Pot 16 (3:3), Luković 7 (3:3).
Krka: Rebec 11 (1:1), Curry 11 (1:4), Rojc 1 (1:2), Kužnik 2 (2:2), Dimec 19 (3:8), Čebular 6 (3:4), Elliott 13 (2:4), Luković 17 (0:2).
Prosti meti: Partizan 22:26, Krka 13:27.
Met za tri točke: Partizan 10:22 (Vrabac 2, Andrić 2, Marinković 2, Robinson, Ratkovica, Birčević, Pot), Krka 9:27 (Luković 3, Rebec 2, Curry 2, Čebular, Elliott).
Osebne napake: Partizan 25, Krka 23.
Pet osebnih: Koprivica (37.), Majstorović (39.).
Značke: aba, krka, partizan, košarka