Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 12.02.2017 14:26:58

Novomeščani visoko izgubili v Skopju

Nikola Miljković
Košarkarji Krke so v 22. krogu regionalne lige Aba na gostovanju v Skopju visoko izgubili dvoboj, pomemben za obstanek v ligi; MZT je zmagal z 89:65 (27:21, 41:40, 63:53).

Košarkarji Krke so si v derbiju začelja lige Aba s porazom precej zmanjšali možnosti za ostanek v ligi. Novomeščani so proti ekipi MZT v Skopju igrali petič in statistika ni govorila v njihov prid, saj so pred tem dobili le en dvoboj in to pred dvema letoma. Toda obenem je MZT jeseni na začetku prvenstva klonil v Novem mestu, ne glede na to pa je kapetan Krke Matej Rojc pred tekmo opozarjal, da makedonska zasedba pod vodstvom novega trenerja Anteja Nazorja igra povsem drugače, kot pred nekaj meseci, obenem pa je tudi v popolni postavi.

V opoldanski matineji v makedonski prestolnici je pred nekaj nad tisoč gledalci gledalci bolje začela domača zasedba in uvodno četrtino dobila s šestimi točkami razlike. Tik pred koncem polčasa je Krka povedla, ko je Marko Luković naprej ujel žogo pod obročem tekmecev in nato zadel še za dve točki. V naslednjem napadu je ekipi MZT minimalno vodstvo pred drugim polčasom zagotovil Djordje Drenovac.

Krka je v naslednjih desetih minutah po seriji izgubljenih žog in zgrešenih metov dosegla 13 točk, dobila pa jih je 22 in makedonska zasedba je v zadnjo četrtino vstopila z desetimi točkami prednosti. Ta je sredi četrtega dela igre narasla na 18 točk, tekmeci so zadnjih 10 minut dobili s 26:12 in slovenski predstavniki so bili brez možnosti, da bi si z morebitno zmago olajšali položaj na lestvici. Pri Krki sta edina dvomestno število točk dosegla Lukovič (16) in Matic Rebec (13), na drugi strani je bil najučinkovitejši Josh Scott (24).

Košarkarji Krke bodo v sredo igrali prvo četrtfinalno tekmo pokala Spar, ob 20.15 jih bo gostila ekipa Sixt Primorska, že dan pozneje jih čaka povratni dvoboj doma; v ligi Aba bodo v sredo, 22. februarja, gostovali pri Igokei.

MZT Skopje - Krka 89:65 (27:21, 41:40, 63:53)
* Dvorana Jane Sandanski, gledalcev 1050, sodniki: Belošević, Arsenijević (oba Srbija), Koljenšić (Črna gora).
* MZT Skopje: Thames 16 (5:5), Van Oostrum 7 (2:2), Kloof 13 (4:4), Simovski 6, Drenovac 14, Scott 24, Lalić 9 (1:2).
* Krka: Rebec 13 (2:3), Curry 4, Rojc 2 (2:4), Kastrati 3, Jukič 5 (1:3), Dimec 4, Čebular 8, Bunić 8, Elliott 2 (2:4), Luković 16 (4:4).
* Prosti meti: MZT Skopje 12:13, Krka 12:23.
* Met za tri točke: MZT Skopje 7:19 (Kloof 3, Simovski 2, Van Oostrum in Thames po 1), Krka 5:26 (Luković 2, Čebular, Kasstrati in Rebec po 1).
* Osebne napake: MZT Skopje 23, Krka 18.