Kadili bi kot Turki, vendar ne bi plačali

Aleksandar Vučić skrivoma obiskuje Slovenijo: na...

kyle-marisa-roth Odkrito.si

Nenadna smrt znane TikTok vplivnice

0 04.02.2017 21:14:35

Boleč poraz Novomeščanov

Košarkarji Krke so v 21. krogu lige Aba v domači dvorani izgubili z Mega Leksom s 73:82 (16:26, 35:46, 55:65).

Košarkarji Krke so v domači dvorani odigrali pomembno tekmo v boju za ohranitev statusa v ligi Aba. Proti neposrednemu tekmecu za obstanek Mega Leksu so izgubili in pet krogov pred koncem rednega dela ostali pri sedmih zmagah, zabeležili so 14. poraz.

Novomeščani so vodili le na začetku, ko je bilo 2:0. Nato so sedem zaporednih točk dosegli Beograjčani, pet Radosav Spasojević. Marko Luković je domače s trojko priključil, toda gosti so med četrto in šesto minuto z delnim izidom 8:0 spet pobegnili na 17:7. Deset točk je ekipi ločilo tudi po prvih desetih minutah. Nekaj več so krkaši zaostajali sredi druge četrtine, domači ekipi ni pomagala niti minuta odmora, saj je Mega Leks v 16. minuti vodil z 41:25, v 18. pa 46:29. Zaostanek so domačini do polčasa nekoliko zmanjšali, štirje zadeti prosti meti Ronalda Curryja in koš Matica Rebca so pomenili 35:46.

Srbska ekipa je imela v tretji četrtini vse pod nadzorom, Krka je v 27. minuti zaostajala že za 20 točk, v preostanku četrtine pa so Novomeščani strnili vrste in prepolovili zaostanek za zadnjih deset minut. Toda korak bližje jim ni uspel. Mega Leks je na uvodu zadnje četrtine z delnim izidom 10:0 hitro spet prevzela vajeti igre. Domačini se niso predali, do konca so odigrali po najboljših zmožnostih in na koncu dobili četrtino z 18:17, tekmo pa izgubili s 73:82.

Krka – Mega Leks 73:82 (16:26, 35:46, 55:65)

Novo mesto - Dvorana Leon Štukelj. 1000 gledalcev. Sodniki: Herceg, Radojković (oba Hrvaška), Kralj (BiH).

Krka: Rebec 12 (3:5), Curry 11 (4:4), Rojc 4, Jukič 7 (2:2), Dimec 4, Bunić 6, Elliott 12, Luković 17 (1:7).

Mega Leks: Mushidi 13, Rebić 9 (1:3), Jaramaz 8 (1:4), Spasojević 14 (5:8), Kaba 13 (5:6), Zagorac 12 (3:4), Čančar 3, Novak 8 (2:2), Marelja 2.

Prosti meti: Krka 10:18, Mega Leks 17:27.

Met za tri točke: Krka 5:24 (Luković 2, Rebec, Curry, Jukić), Mega Leks 9:29 (Mushidi 3, Rebić 2, Jaramaz, Spasojević, Zagorac, Čančar).

Osebne napake: Krka 22, Mega Leks 23.

Pet osebnih: Čančar (39.).

Značke: liga-aba, krka, mega-leks