Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

0 08.01.2017 22:52:36

Črnogorski lekciji Slovencem

liga aba
Obe slovenski ekipi v ligi ABA sta izgubili, obe s črnogorskima ekipama: Krka doma z Budućnostjo, Union Olimpija v gosteh pri Mornarju.

Krka je podaljšala niz porazov v ligi Aba. Pred domačimi gledalci je morala priznati premoč zasedbi Budućnosti, ki je zmagala s 75:67. Glede na to, da so Novomeščani izgubili že devetič zapored oziroma da niso zmagali že skoraj dva meseca, so se devet krogov pred koncem rednega dela znašli v nevarnih vodah. Ob izkupičku 5-12 jih čaka ogorčen boj za obstanek v regionalnem tekmovanju.

Krka je dobro odigrala prvi polčas, še posebej drugo četrtino, v kateri je imela tudi deset točk prednosti (36:26), veliko slabše pa drugega, ko ji je pošla sapa, saj sta manjkala dva standardna igralca Matic Rebec in Erjon Kastrati. Tako so Črnogorci v tretjem delu igre vzpostavili ravnotežje, odločilno prednost pa so si priigrali na začetku zadnje četrtine (56:64).

Pri domačih je odsotnost Rebca dobro izkoristil Ronald Curry, ki je bil 18 točkami prvi strelec tekme, slab strelski večer pa je imel kljub 17 točkam povratnik po poškodbi Marko Luković, ki je za dve točki metal 2:8, trojke pa 2:13.

OLIMPIJA VISOKO IZGUBILA V BARU

Košarkarji Uniona Olimpije so na gostovanju v Črni gori doživeli jubilejni deseti poraz v ligi Aba. Potem ko so leto 2016 končali z nizom štirih zmag in bili na dobri poti v zgornjo polovico razpredelnice, so novega začeli z dvema porazoma.

Če so v prejšnjem krogu doma z Igokeo izgubili dokaj nesrečno, tokrat niso bili niti blizu dvema točkama. Mornar je od štarta do cilja narekoval ritem igre in vodil na semaforju. Ob odmoru je bila razlika že 17 točk, glede na to, da je imel trener Gašper Okorn v Baru le deset igralcev (eden od njih sploh ni stopil na parket), pa je bil preobrat v nadaljevanju iluzorna želja. Na koncu je Mornar zmagal precej višje, kot je izgubil prvo tekmo v Stožicah v začetku oktobra.

Mornar - Union Olimpija 93:70 (22:14, 49:32, 68:54)

* Bar - Dvorana Topolica, gledalcev 1700, sodniki: Belošević, Arsenijević (oba Srbija), Mitrovski (Makedonija).
* Mornar: Jones 7 (1:2), Radunović 2, Vujošević 3 (1:1), Mijović 4 (4:4), Tatum 2, Ellis 19 (5:8), Pavić 20 (2:2), Mugoša 19 (1:1), Waller 11, Bakić 6 (3:4).
* Union Olimpija: Barbarič 6, Oliver 10, Mulalić 18 (1:2), Milošević 6 (4:4), Janković 11 (3:10), Jefferson 15 (2:2), Hrovat 4 (2:2).
* Prosti meti: Mornar 17:22, Union Olimpija 12:20.
* Met za tri točke: Mornar 12:25 (Mugoša 6, Waller 3, Pavić 2, Bakić), Union Olimpija 8:29 (Jefferson 3, Mulalić 3, Barbarič 2).
* Osebne napake: Mornar 23, Union Olimpija 19.
* Pet osebnih: /.

Krka - Budućnost 67:75 (19:20, 38:33, 55:54)

* Novo mesto - Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 600, sodniki: Jovčić (Srbija), Koljenšić (Črna gora), Kralj (BiH).
* Krka: Curry 18 (3:4), Rojc 10 (7:8), Kužnik 3, Jukić 2, Dimec 2, Čebular 12 (2:2), Bunić 3 (1:2), Luković 17 (7:8).
* Budućnost: Reynolds 3 (1:1), Williams 15 (3:3), Su. Šehović 8 (2:2), Subotić 12 (2:6), Se. Šehović 2 (2:2), Gordić 5, Savović 9 (2:2), Klassen 17 (7:10), Nikolić 2, Popović 2.
* Prosti meti: Krka 20:24, Budućnost 19:26.
* Met za tri točke: Krka 9:29 (Curry 3, Čebular 2, Luković 2, Rojc, Kužnik), Budućnost 8:23 (Williams 2, Su. Šehović 2, Subotić 2, Gordić, Savović).
* Osebne napake: Krka 24, Budućnost 23.
* Pet osebnih: Savović (40.).