Ustavni sodnik Jaklič trdi, da ni potreboval ...

Nenadna smrt znane TikTok vplivnice

0 03.12.2016 23:12:57

Brez uspeha za Dolenjce in zmaje

Krka/Danilo Kesič
Obe slovenski ekipi v ligi ABA sta v 12. krogu doživeli poraza, Krka doma s Partizanom, Union Olimpija v gosteh pri Cedeviti.

Košarkarji Krke so doživeli tretji zaporedni poraz in zdrsnili pod 50-odstotni izkupiček. Beograjčani, ki jih vodi nekdanji strateg Krke Aleksandar Džikić, so bili za oslabljeno domačo zasedbo pretežak zalogaj. Gostje so vodili praktično vseh 40 minut. Do dvomestne prednosti so prišli na začetku druge četrtine, nato vseskozi prepričljivo vodili, Krki pa vseeno ponudili dve priložnosti za preobrat.

Na začetku drugega polčasa so se gostitelji približali na 39:43 - Partizan se jih je tedaj otresel z delnim izidom 6:0, še bližje pa so prišli v 34. minuti, ko je semafor kazal 59:60. Žal so se tudi v tem primeru domači zatekli k individualnim akcijam, ki niso obrodile sadov, tako da so Srbi z delnim izidom 7:0 odnesli dve točki.

Olimpija nadaljuje niz porazov. To je bil tretji zapored oziroma četrti na zadnjih petih tekmah in osmi v sezoni. Bil je sicer pričakovan, saj je bila na drugi strani favorizirana Cedevita, ki je morala popraviti slab vtis, potem ko je prejšnji teden izgubila proti zadnjeuvrščeni ekipi Karpoš Sokoli.

Ljubljančani, ki so sredi napornega ritma devetih tekem v petnajstih dneh, so pokazali dva različna obraza. V prvem polčasu so prejeli kar 59 točk, kar je neslavni rekord lige v tej sezoni in daleč najslabši izkupiček Uniona Olimpije v vseh tekmovanjih v tej sezoni. Negativni rekord so popravili kar za deset točk; po 49 točk so v prvem polčasu prejeli na tekmi lige Aba proti FMP in v evropskem pokalu ta teden v Jeruzalemu.

Druga zgodba je bila tretja četrtina, v kateri je Union Olimpija z zavzeto in agresivno obrambo presenetila Zagrebčane. Naredila je delni izid 21:4 in se v 30. minuti približala na vsega tri točke zaostanka. To je bil le preblisk oziroma znak za domače, da so zaigrali kot v prvem delu in posledično na koncu zmagali s 15 točkami razlike.

Veliko bolj pomembna bo za varovance Gašperja Okorna naslednja tekma. V ponedeljek ob 21. uri jih v Stožicah čaka zaostalo srečanje lige Aba proti Krki.

Krka - Partizan 70:82 (21:22, 39:31, 49:55)

* Novo mesto - Dvorana Leon Štukelj, gledalcev 1200, sodniki: Belošević (Srbija), Špendl (Slovenija), Mitrovski (Makedonija).

* Krka: Rebec 18 (3:6), Curry 5, Kastrati 2, Rojc 14 (2:2), Dimec 10, Čebular 6 (1:1), Ritlop 8 (1:2), Polutak 1 (1:2), Elliott 6.
* Partizan: Robinson 15 (4:6), Vrabac 1 (1:2), Marinković 3 (1:1), Veličković 18 (2:3), Birčević 12 (1:1), Koprivica 2, Andrić 12, Hatcher 12 (4:5), Luković 7 (1:2).
* Prosti meti: Krka 8:13, Partizan 14:20.
* Met za tri točke: Krka 6:23 (Rojc 2, Rebec, Curry, Čebular, Ritlop), Partizan 8:25 (Andrić 4, Hatcher 2, Birčević, Robinson).
* Osebne napake: Krka 22, Partizan 20.
* Pet osebnih: /.

Cedevita - Union Olimpija 102:87 (31:23, 59:39, 71:66)

* Zagreb - Dvorana Dom sportova, gledalcev 500, sodniki: Hordov (Hrvaška), Obrknežević, Arsenijević (oba Srbija).
* Cedevita: James 5, Krušlin 10 (2:2), Boatright 3, Katić 12 (4:4), Žganec 4 (2:2), Musa 26 (2:2), Bilan 11 (3:4), Shurna 13, Tomas 9 (1:1), Arapović 9 (3:5).
* Union Olimpija: Oliver 15, Mulalić 5, Mesiček 12 (4:4), Janković 20 (4:6), Jefferson 19 (1:1), Hrovat 16 (0:1).
* Prosti meti: Cedevita 17:20, Union Olimpija 9:12.
* Met za tri točke: Cedevita 13:29 (Musa 4, Krušlin 2, Katić 2, Tomas 2, Shurna, Boatright, James), Union Olimpija 10:24 (Jefferson 4, Mesiček 2, Hrovat 2. Mulalić, Oliver).
* Osebne napake: Cedevita 20, Union Olimpija 23.