Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 28.11.2016 20:22:43

Kako je Crvena zvezda v Stožicah strla Olimpijo (VIDEO)

Košarkarji Uniona Olimpije so se v Stožicah dobro upirali beograjski Crveni zvezdi, potem pa popustili in klonili z 18 točkami razlike.

Obračun ljubljanske in doslej neporažene zasedbe v regionalni ligi iz Beograda se je končal z zmagoslavjem srbske ekipe, ki je na enajstih tekmah dosegla ravno toliko zmag, medtem ko je Union Olimpija na dosedanjih desetih odigranih dvobojih dosegla tri zmage in doživela sedem porazov.

Ljubljančani so v prvem polčasu kljubovali močnim Beograjčanom. V prvi četrtini so bili resda vseskozi v rezultatskem primanjkljaju, zaostanek sedmih točk iz devete minute (18:25) pa so z resno igro v obrambi ter učinkovito v napadu nevtralizirali in v 15. minuti prvič na dvoboju povedli s 37:36. Do konca prve polovice tekme se je odvijal izenačen boj, malenkostno bolje pa so končnico odigrali gosti, ki so se na polčas podali z majhno prednostjo dveh točk (41:43).

Izbranci Gašperja Okorna so bili do 27. minute dokaj enakovredni gostom (50:53), v zaključku tretje četrtine pa so povsem popustili in dovolili tekmecem, da so jim ušli na 12 točk (56:68). Union Olimpija je po tem zaostanku popustila in varčevala moči za naslednje tri dvoboje v tem tednu. V sredo jo v evropskem pokalu čaka gostovanje pri izraelskemu Hapoelu iz Jeruzalemu, v petek bo v državnem prvenstvu gostovala v Škofji Loki, dan kasneje pa jo v Zagrebu čaka še tekma v ligi Aba s Cedevito.

V ljubljanski ekipi je bil najbolj učinkovit Brandon Jefferson z 20 točkami, od tega jih je 14 dosegel v prvem polčasu, Devin Oliver in Nikola Janković sta prispevala po 12 točk.

Union Olimpija - Crvena zvezda 67:85 (24:28, 41:43, 56:68)

* Dvorana Stožice, gledalcev 4000, sodniki: Radović (Hrvaška), Juras (Srbija), Mitrovski (Makedonija).
* Union Olimpija: Barbarič 3, Oliver 12, Mulalić 5 (0:1), Mesiček 9 (2:2), Pelko 6, Milošević 2, Janković 12 (2:4), Jefferson 18 (11:11).
* Crvena zvezda: Wolters 4, Dangubić 9 (4:6), Lazić 6 (4:4), Simonović 10, Gudurić 14 (1:2), Jović 15, Kuzmić 20 (6:8), Bjelica 6.
* Prosti meti: Union Olimpija 15:18, Crvena zvezda 15:20.
* Met za 3 točke: Union Olimpija 8:25 (Oliver 2, Pelko 2, Barbarič, Mulalić, Mesiček, Jefferson), Crvena zvezda 8:20 (Jović 3, Simonović 2, Dangubić, Lazić, Gudurić).
* Osebne napake: Union Olimpija 20, Crvena zvezda 20.