Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

Srbi zaradi Slovenije že trepetajo pred evropskim...

0 26.11.2016 20:01:30

Novomeščani izgubili v Črni gori

Košarkarji Krke so znova razočarali svoje privržence.

Potem ko so v ligi ABA zabeležili štiri zmage v nizu, so zdaj izgubili že drugič zapored. Prejšnji teden jih je doma premagala Igokea, tokrat pa so morali v gosteh priznati premoč Mornarju, ki je vknjižil tretjo zmago v sezoni.

Novomeščani so tekmo izvrstno odprli. V prvi četrtini so zgrešili vsega štiri mete iz igre in vodili z 31:22. V prednosti so bili vse do zaključka prvega polčasa, ko so gostitelji zaigrali bolj podjetno v napadu in izkoristili napake gostov. Te so se v drugem polčasu kar nadaljevale, tako da je Mornar prevzel pobudo in po treh četrtinah vodil s 64:58.

Krka je katastrofalno slabo izvajala proste mete - 57-odstotno, izgubila je bitko pod obročema (37:27) in imela 16 izgubljenih žog, tako da v zadnjih desetih minutah ni prišla do preobrata.

Matic Rebec je dosegel 11 točk, a trojke metal 2:9. Sandi Čebular je dosegel 15 točk in imel zgolj eno podajo, Dominique Elliott (14) in Marko Luković (17) pa sta bila še preostala igralca Krke, ki sta največkrat zadela črnogorski koš. Omenjeni štirje igralci so skupaj dosegli 57 od 73 točk Krke.

Novomeščani bodo v naslednjem krogu lige ABA 3. decembra gostili Partizan.

Mornar - Krka 86:73 (22:31, 47:46, 64:58)
* Dvorana Topolica, gledalcev 1500, sodniki: Jovčić, Stefanović (oba Srbija), Hordov (Hrvaška).
* Mornar: Jones 20 (6:7), Radunović 2 (2:2), Vujošević 6 (2:2), Tatum 10, Dickerson 4 (1:2), Ellis 17 (3:4), Mugoša 7 (1:4), Waller 20 (2:3).
* Krka: Rebec 11 (1:2), Curry 4 (2:4), Kastrati 5, Rojc 1 (1:2), Dimec 4, Čebular 15 (4:8), Elliott 14 (7:10), Luković 17 (4:9).
* Prosti meti: Mornar 17:24, Krka 21:37.
* Met za tri točke: Mornar 7:20 (Waller 4, Mugoša 2, Dickerson), Krka 6:24 (Rebec 2, Kastrati, Čebular, Elliott, Luković).
* Osebne napake: Mornar 30, Krka 25.
* Pet osebnih: Elliott (36.), Kastrati (40.).