oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 17.10.2016 20:03:28

Zvezda preplavala Krko

Košarkarji novomeške Krke so v 5. krogu lige Aba izgubili proti beograjski Crveni zvezdi s 56:67 (17:19, 32:42, 43:53).

Novomeščani so po zmagi v uvodnem krogu zdaj nanizali tri zaporedne poraze v ligi Aba. Na drugi strani je Crvena zvezda še stoodstotna, tudi tokrat je bila z izjemo prve četrtine ves čas v prednosti.

Krkaši so tekmo dobro začeli in povedli z 11:4, a so Beograjčani kmalu ujeli priključek in prvo četrtino dobili z 19:17. V drugi četrtini pa so že naredili razliko, ki so jo nato držali bolj ali manj vso tekmo. V 16. minuti so že vodili za deset točk, tik pred koncem polčasa pa za 12.

V tretji in četrti četrtini so povedli že za 14 točk, v zadnjih deset minut pa šli spet s prednostjo desetih. Ko je Marko Gudurić v 38. minuti zadel za 63:50, pa je bil zmagovalec odločen. Najvišja prednost na tekmi je znašala 17 točk v 39. minuti.

Najboljši strele c pri domačih in na tekmi je bil Marko Luković s 24 točkami, pri gostih jih je deset manj dosegel Stefan Jović.

Krka bo v 6. krogu v nedeljo gostovala pri Cedeviti.

Krka - Crvena zvezda 56:67 (17:19, 32:42, 43:53)

* Dvorana Leona Štuklja, gledalcev 1000, sodniki: Radović (Hrvaška), Boltauzer (Slovenija) in Koljenšić (Makedonija).

* Krka: Rebec 3 (1:1), Curry 6, Kastrati 5 (2:2), Dimec 6 (2:3), Čebular 12 (0:2), Luković 24 (6:7).

* Crvena zvezda: Rebić 1 (1:2), Dangubić 2 (0:2), Mitrović 4 (2:2), Lazić 10, Simonović 5 (1:1), Jenkins 4, Gudurić 11 (1:2), Jović 14 (1:2), Kuzmić 8 (2:2), Bjelica 8 (2:4).

* Prosti meti: Krka 11:15, Crvena zvezda 10:17.

* Met za tri točke: Krka 7:22 (Luković 2, Čebular 2, Curry 2, Kastrati), Crvena zvezda 3:17 (Lazić 2, Jović).

* Osebne napake: Krka 20, Crvena zvezda 19.