Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

Alya: 'Vsi pravijo Alya kdaj bo otroček'

oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 07.02.2016 23:04:33

Boleč poraz zmajev

Košarkarji Uniona Olimpije so v 23. krogu lige Aba izgubili s Cedevito s 84:91 (20:21, 50:50, 68:71).

Košarkarji Uniona Olimpije so po dveh zaporednih zmagah doživeli štirinajsti poraz v ligi Aba. Na domačem parketu so morali priznati premoč Cedeviti, ki je zmagala z 91:84.

Ljubljančani tri kroge pred koncem rednega dela ostajajo dva zmagi oddaljeni od zadnjega mesta, ki ga zaseda slovenski prvak Tajfun. Preostali sta jim še dve gostovanji, najprej pri Mega Leksu in nato Metalcu, tekmovanje pa bodo končali v Stožicah proti Partizanu.

Cedevita je bila favorit tekme, vendar je vlogo upravičila šele v zadnjih desetih minutah. Do tedaj so bili zeleno-beli vseskozi v enakovredni vlogi, imeli so visok odstotek zadetih metov, le nekaj slabih minut v zadnji četrtini pa jih je stalo zmage. V tem času so se namreč Zagrebčani dokopali do prednosti 84:73, ki so jo gostitelji slabi dve minuti pred koncem skoraj izničili (82:84), vendar nato dobili pet točk v dveh napadih in se morali posloviti od zmage.

Union Olimpija je imela štiri igralce z dvomestnim izkupičkom. Zach Wright je ob metu iz igre 9:12 dosegel 18 točk, imel 8 podaj in sedem skokov (indeks 34). Miha Lapornik je dodal 17 točk, Mitja Nikolić 15 in Sava Lešić 14.

Union Olimpija - Cedevita 84:91 (21:20, 50:50, 71:68)

* Dvorana Stožice, gledalcev 2000, sodniki: M. Vojinović, Maričić (oba Srbija), Mitrovski (Makedonija).
* Union Olimpija: Wright 18 (0:1), Robinson 2, Hrovat 2, Nikolić 15 (2:2), Vučetić 4 (0:1), Lapornik 17 (5:5), Lešić 14 (1:2), Zagorac 5, Mahkovic 5 (3:5), Zakis 2.
* Cedevita: Pullen 11 (4:5), White 19 (0:1), Pilepić 20 (2:2), Žganec 4 (2:3), Walker 6 (1:2), Musa 4, Bilan 15 (7:9), Gordić 12 (1:2).
* Prosti meti: Union Olimpija 11:16, Cedevita 17:24.
* Met za tri točke: Union Olimpija 7:22 (Nikolić 3, Lapornik 2, Lešić, Zagorac), Cedevita 8:19 (Pilepić 4, Pullen, White, Walker, Gordić).
* Osebne napake: Union Olimpija 27, Cedevita 22.
* Pet osebnih: Zagorac (36.), Zakis (40.).