Pogled, ki pove vse! Odkrito.si

Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 29.04.2017 07:51:01

Banvit s tremi Slovenci v finalu lige prvakov

Košarkarji turškega Banvita, ki jih vodi slovenski trener Sašo Filipovski, so na prvi tekmi polfinalnega turnirja lige prvakov pod okriljem Fiba Europe na Tenerifih premagali francoski Monaco s 83:74 (14:23, 37:45, 55:53). V drugem polfinalu se bosta ob 21. uri pomerili domači Iberostar Tenerife in Venezia.

Monaco je ob polovici tekme vodil z osmi točkami prednosti, v nadaljevanju tekme pa so vajeti igre v svoje roke prevzeli varovanci Filipovskega, ki so na krilih Jordana Theodora prišli do vodstva ob koncu tretje četrtine, v zadnji pa so svojo prednost le še povečali.

Najboljši strelec Banvita je bil Theodore, ki je dosegel 21 točk, Gediminas Orelik jih je ob zmagi Banvita prispeval 16, slovenski reprezentant Gašper Vidmar pa je v 19:18 minutah, kolikor jih je prebil na igrišču, dosegel 12 točk, imel pa je tudi šest skokov. Brez točk je tekmo končal drugi slovenski košarkar v ekipi Banvita Edo Murić, ki je bil na igrišču 14:10 minute, v tem času pa je imel tri skoke in dve podaji.

Finalna tekma bo na sporedu v nedeljo, ob 19.15 uri.

Značke: košarka, sta