vinicius Ekipa24.si

Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

0 25.04.2017 23:58:46

Fenerbahče in CSKA ekspresno na zaključni turnir

Moskovski CSKA in Fenerbahče sta prva potnika na zaključni turnir letošnje evrolige.

CSKA je v tretji tekmi v gosteh premagal Baskonio z 90:88 in se tako s z rezultatom 3:0 uvrstil na zaključni turnir četverice, ki bo med 19. in 21. majem v Istanbulu. S tremi zmagami je to uspelo tudi Fenerbahčeju.

Branilec naslova je tako kot na drugi tekmi tudi tokrat slavil za dve točki. Moskovčani so v zadnji četrtini sicer vodili že za deset, a so domačimo ujeli priključek, eno odločilnih žog je v zadnjih sekundah priboril tudi Jaka Blažič. Vendar so se Špancem v končnici zatresle roke, rusko moštvo pa je iztržilo želeno zmago.

Najbolj razpoložen pri zmagovalcih je bil Cory Higgins, ki je dosegel 21 točk, pri poraženci pa Tornike Shengelia z 19 točkami. Jaka Blažič je na parketu preživel 12 minut, v tem času pa dosegel deset točk ter prispeval še skok in tri ukradene žoge.

Tudi Fenerbahče se je s tretjo zaporedno zmago proti Panathinaikosu že prebil na zaključni turnir. Turška ekipa je bila tokrat boljša z 79:61. S 13 točkami je bil pred skoraj 13.000 gledalci v Ülker areni pri zmagovalcih najboljši Bobby Dixon.

V sredo sledita še tretji tekmi med Anadolu Efesom in Olympiacosom ter Darušafako in Real Madridom z Luko Dončičem na čelu. Ekipe so s prvih dveh tekem med seboj izenačene na 1:1.