Meghan - ljubosumni izpad? Ženski ukazala, naj se...

0 23.11.2016 22:35:29

Olimpija v evropskem pokalu uspešnejša od nemškega Ulma

Union Olimpija
Košarkarji Uniona Olimpije so v 7. krogu evropskega pokala premagali Ratiopharm Ulm s 76:72 (25:22, 42:43, 62:57).

Košarkarji Uniona Olimpije so v šestem nastopu v evropskem pokalu prišli do prve zmage. V Stožicah so premagali nemški Ratiopharm iz Ulma, s katerim so tudi na gostovanju odigrali izenačeno partijo. Tam so izgubili za pet točk, tokrat pa so slavili s 76:72. S to zmago so Ljubljančani dva kroga pred koncem prvega dela ohranili teoretične možnosti za drugi del, ki pa niso le v njihovih rokah.

Zeleno-beli so do zmage prišli v zadnji četrtini, podobno kot na večini tekem v tej sezoni pa so morali njihovi privrženci trepetati do zadnjih sekund. In to kljub temu, da so imeli tri minute in pol pred koncem najvišjo prednost na tekmi - 76:65. Po stari navadi je Union Olimpija tu obstala. V naslednjih treh minutah ni dosegla koša, še huje, ni prišla niti do enega izdelanega meta na koš. Gostje so se približali na 76:72, za kaj več pa jim je zmanjkalo časa, pa tudi volje, saj jim je bilo dovolj izgubiti za manj kot pet točk.

Union Olimpija se je izkazala z ekipno predstavo - manjkala sta Mesiček in Janković, saj se je med strelce vpisalo devet igralcev, med njimi je Mirko Mulalić dosegel 16 točk, Gregor Hrovat je zbral 13 točk, 5 podaj in štiri skoke, Stevan Milošević 11 točk in 7 skokov, Devin Oliver pa 10 točk, 5 skokov in 4 podaje.

Union Olimpija bo v naslednjem krogu gostovala v Jeruzalemu, prvi del pa bo sklenila 7. decembra doma proti Valencii.

Union Olimpija - Ratiopharm Ulm 76:72 (25:22, 42:43, 62:57)

Ljubljana: Dvorana Stožice, gledalcev 1500, sodniki: Vyklicky (Češka), Laurinavičius (Litva), Sila (Portugalska).
Union Olimpija: Barbarič 3 (1:2), Oliver 10 (4:6), Šaškov 6 (2:2), Bubnić 5, Mulalić 16 (1:2), Pelko 3, Milošević 11 (1:2), Jefferson 9 (1:1), Hrovat 13 (3:3).
Ratiopharm Ulm: Ohlbrecht 12 (0:2), Guenther 15, Morgan 9 (3:4), Tadda 5, Hobbs 2, Butler 2 (2:4), Babb 9 (3:4), Rubit 8 (2:2), Braun 10 (1:1).
Prosti meti: Union Olimpija 13:18, Ratiopharm Ulm 11:17.
Met za tri točke: Union Olimpija 9:31 (Mulalić 3, Jefferson 2, Hrovat 2, Pelko, Bubnić), Ratiopharm Ulm 7:21 (Guenther 3, Babb 2. Braun, Tadda).
Osebne napake: Union Olimpija 22, Ratiopharm Ulm 18.