Objavljamo poročilo o finančni luknji v SD: kaj ...

749 kvadratov razkošja za ustavnega sodnika ...

Navijači kričijo: to je sramota! Zgodovinskih ...

0 16.11.2016 20:23:18

Olimpija zakockala upe za drugi del

Union Olimpija
Košarkarji Uniona Olimpije so v 6. krogu evropskega pokala izgubili z Lokomotiv Kubanom s 64:77 (18:23, 31:39, 48:57).

Košarkarji Uniona Olimpije so doživeli peti poraz v evropskem pokalu in še naprej ostajajo brez zmage. Glede na to, da so izgubili proti Lokomotivi Kubanu, ki v skupini D zaseda predzadnje mesto in ki ima zdaj dve zmagi, je tudi več ali manj jasno, da Ljubljančani v zadnjih treh tekmah ne morejo več ujeti četrtega mesta, zadnjega, ki še vodi v drugi del evropskega pokala.

Union Olimpija bo do 7. decembra še dvakrat nastopila v Stožicah - naslednji teden proti nemškemu Ulmu in v zadnjem krogu z Valencio, vmes pa jo čaka še gostovanje v Jeruzalemu.

Zeleno-beli so bili podobno kot na večini "evropskih" tekem brez možnosti za zmago. Dokler jim je tekel met, so bili relativno blizu tekmecu, v zadnji četrtini, ko je ruska zasedba strnila igro v obrambi, pa je razlika poskočila. Dobro minuto pred koncem tekme je bilo 77:58, z nekaj koši po napaki domačih pa so Ljubljančani prišli do znosnega poraza.

Trener Gašper Okorn je tekmo odigral z desetimi igralci, štirje so imeli dvomestne številke, najvišje Mirko Mulalić, ki je dosegel 18 točk (trojke 4:8) in ujel šest odbitih žog.

Lokomotiv Kuban - Union Olimpija 77:64 (23:18, 39:31, 57:48)

* Športna dvorana, gledalcev 3200, sodniki: Perez Pizarro (Španija), Vojinović (Srbija), Mitrovski (Makedonija).
* Lokomotiv Kuban: Collins 15, Baburin 6 (1:2), Jones 9 (3:4), Ivlev 4, Janning 5, Hostov 7, Vougioukas 7 (1:2), Zubkov 10 (0:1), Rochestie 6, Broekhoff 8.
* Union Olimpija: Barbarič 2, Oliver 12 (5:7), Mulalić 18 (2:2), Mesiček 6, Pelko 3, Janković 10 (4:10), Jefferson 11 (7:8), Hrovat 2.
* Prosti meti: Lokomotiv Kuban 5:9, Union Olimpija 18:27.
* Met za tri točke: Lokomotiv Kuban 6:19 (Broekhoff 2, Hostov, Janning, Baburin, Collins), Union Olimpija 6:20 (Mulalić 4, Oliver, Pelko).
* Osebne napake: Lokomotiv Kuban 24, Union Olimpija 16.