Avtor selfija v velikih težavah: zaradi vdora na ...

Skrito v raju: Skrivnost Larinih pletenih topkov

0 15.11.2016 20:56:17

Poraz v ligi prvakov: V Izraelu domžalsko sonce ni kaj prida močno sijalo

Arsen Perić
Košarkarji Helios Suns so v 5. krogu lige prvakov izgubili z izraelsko ekipo Ironi Nahariya z 61:76 (12:18, 31:38, 48:52).

Košarkarji Helios Suns so v prejšnjem krogu po treh zaporednih porazih v novoustanovljeni ligi prvakov pod okriljem Fiba Europe dosegli prvo zmago, doma so premagali dansko ekipo Bakken Bears Aarhus. Danes so se podali na gostovanje v Izrael k ekipi, ki je bila po uspešnosti pred dvobojem primerljiva z domžalsko, saj so bili košarkarji Ironija celo za Heliosom in še brez zmage. Tudi v domačem tekmovanju ne blestijo, saj so na predzadnjem mestu. A so bili nazadnje le previsoka ovira za Helios in dosegli prvo zmago v ligi prvakov.

Trener Domžalčanov Jakša Vulić je pred tekmo opozarjal, da podcenjevanja ne sme biti, za dober izid na tekmi pa je predvidel dobljen skok in manj izgubljenih žog.

Potek tekme je pokazal, da so bili Domžalčani preslabi v začetku in na koncu, da bi lahko upali na presenečenje. V uvodni četrtini so hitro zaostali, domači so si priborili šest točk naskoka, takšno prednost pa obdržali tudi v drugi četrtini in v začetku tretje.

Ob koncu tretjega dela se je slovenska ekipa približala in se po košu Brandyna Curryja v 29. minuti približala le na -2 (48:50). A so domači odgovorili s košem v zadnji sekundi za nekoliko večjo prednost, odločitev pa je padla v zadnjih petih minutah.

Do 61:58 sta bili ekipi še skupaj, potem pa se je gostom ustavilo. Izraelci so dosegli trojko ob izteku napada, pozneje pa z delnim izidom 6:0 pobegnili na 68:58. Dvoboj je bil odločen, v zadnjih minutah so košarkarji Heliosa popustili in razlika je do konca narasla na +15.

Pri domačih je največ točk, 24, dosegel Yancy Gates, pri Domžalčanih je Kyle Casey končal pri 19 točkah, Curry pa pri 14.

Domžalčane v ligi prvakov naslednji dvoboj čaka 23. novembra, ko se bodo doma pomerili z Banvitom.

IRONI NAHARIYA - HELIOS SUNS 76:61 (18:12, 38:31, 52:48)
Športna dvorana, sodniki: Vicente, Gentian, Tolga.
Ironi Nahariya: Faust 20 (4:9), Kitchen 8 (1:2), Gates 24 (4:6), Nash 5 (3:7), Asante Asare 1 (1:2), Douglass 14, Skjoeldebrand 4.
Helios Suns: Kyzlink 13 (1:2), Bratec 3, Curry 14 (6:6), Lelić 2 (2:4), Remekun 4, Atanacković 4 (2:2), Casey 19 (2:2), Bolčina 2 (0:2).
Prosti meti: Ironi Nahariya 13:26, Helios Suns 13:18.
Met za tri točke: Ironi Nahariya 5:19 (Douglass 2, Faust 2, Kitchen), Helios Suns 2:16 (Bratec, Casey).
Osebne napake: Ironi Nahariya 18, Helios Suns 20.
Pet osebnih: Remekun (34.).