Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

poroka rudi marjetka Njena.si

Marjetko in Rudija razdvojili, a sta našla pot ...

0 08.11.2016 22:13:43

Prva domžalska v ligi prvakov

Košarkarji Helios Suns so v 4. krogu lige prvakov doma premagali dansko ekipo Bakken Bears Aarhus z 78:59 (16:17, 37:27, 56:40).

Košarkarji Helios Suns so po treh zaporednih porazih v novoustanovljeni ligi prvakov pod okriljem Fiba Europe v skupini A nocoj gostili dansko ekipo Bakken Bears Aarhus, ki je bila prav tako še brez zmage. Danci bodo brez zmage tudi po četrtem krogu, slovenski državni prvaki, ki so bili večji del tekme boljši nasprotnik pa so le prišli do prve.

Danski košarkarji, ki so se v ligo prvakov prebili z dvema zmagama v kvalifikacijah, v katerih so dvakrat premagali estonski Tartu, so dvoboj v Domžalah začeli bolj obetavno. Po trojki Thomasa Laerkeja so domači odbojkarji v 6. minuti zaostajali za štiri točke (11:15), zato je Jakša Vulić vzel minuto odmora, toda tudi po njej igra Domžalčanov v napadu ni bila nič bolj učinkovita. Z netočnimi podajami so izgubili preveliko število žog, nenatančni so bili tudi pri metih. Na srečo tudi gostje niso bili dosti boljši, zato je bil ob prvi četrtini zaostanek domače ekipe le točko.

V drugi četrtini so se domači košarkarji le razigrali, še zlasti to velja za Tomaša Kyzlinka, ki je s svojo petnajsto točko Helios Suns v 15. minuti popeljal do vodstva s 30:21. Prav češki košarkar je tudi dosegel zadnji točki v prvem polčasu.

Tudi drugi polčas se je začel v premoči Domžalčanov, ki so z zabijanjem s Kyzlinka v 25. minuti gostom pobegnili za 19 točk (29:48). Visoko vodstvo je nekoliko uspavalo Vulićeve varovance, vendar se slabim gostom na manj kot 11 točk ni uspelo približati, pred vstopom v zadnjo četrtino pa so vodili s 56:40. Z dvema zaporednima trojkama Đorđeja Lelića so Domžalčani štiri minute pred koncem tekme prvič na tekmi povedli z 20 točkami prednosti (72:51), s tem pa je bila tekma dokončno odločena.

Najbolj razpoložen igralec v domači ekipi je bil Tomaš Kyzlink z 21 točkami.

V prihodnjem krogu bodo slovenski državni prvaki gostovali v Izraelu pri ekipi Ironi Nahariya.

Helios Suns - Bakken Bears Aarhus 78:59 (16:17, 37:27, 56:40)
* Športna dvorana, gledalcev 500, sodniki: Sahin (Italija), Aunkrogers (Latvija), Michaelides (Švica).
* Helios Suns: Močnik 4, Kyzlink 21, Oman 3, Bratec 3, Curry 8 (6:6), Lelić 12 (4:4), Remekun, Atanacković 13 (3:4), Casey 6 (2:2), Bolčina 8.
* Bakken Bears Aarhus: Darboe 7, Akoon-Purcell 15 (5:5), Laerke 13 (1:2), Iversen 2, Diouf 5 (3:6), Gesell 6 (1:2), Sahlertz 5, Christoffersen 4 (0:2), Kitsing 2.
* Prosti meti: Helios Suns 17:20, Bakken Bears Aarhus 10:17.
* Met za tri točke: Helios Suns 9:23 (Kyzlink 3, Lelić 2, Atanacković 2, Bratec, Oman), Bakken Bears Aarhus 5:17 (Laerke 2, Darboe, Gesell, Sahlertz).
* Osebne napake: Helios Suns 18, Bakken Bears Aarhus 20.