Ena zadnjih fotografij kralja Karla III., na njegovem obrazu je videti žalost in trpljenje Odkrito.si

Razpad monarhije? Veriga sramotnih neresnic

0 02.04.2017 22:50:13

ECE Celje - Sij Acroni Jesenice 2:8 (0:1, 0:2, 2:5)

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v drugi tekmi polfinala državnega prvenstva v gosteh premagali ECE Celje z 8:2 (1:0, 2:0, 5:2) in si zagotovili uvrstitev v finale. Prvo tekmo so Jeseničani pred 13 dnevi dobili z 11:3. V finalu bodo na tri zmage igrali s starimi znanci iz Ljubljane, ki so do finala prišli s polfinalnim uspehom proti Slaviji.

* Ledena dvorana Celje, gledalcev 300, sodniki: Fajdiga, Bajt (glavna), Turk, Rojko (vsi Slovenija).
* Strelci: 0:1 Berlisk (Čimžar, 10.), 0:2 Ankerst (Manfreda, Rajsar, 15.), 0:3 Brus (Hadžič, Čimžar, 35.), 0:4 Tomaževič (44.), 0:5 Jezovšek (Kalan, 45.), 0:6 Ankerst (Rajsar, Manfreda, 47.), 0:7 Jezovšek (Oraže, Kalan, 52.), 1:7 Rakanovič (Zupanc, 53.), 2:7 Ogrizek (Petek, 53.), 2:8 Oraže (Logar, 58.).
* Kazenske minute: ECE Celje 18, Sij Acroni Jesenice 6.

Drugi polfinale se je končal šele danes, v prvem sta ljubljanska tekmeca opravila delo že 24. marca, ko je Olimpija še drugič premagala Playboy Slavijo. A zaradi obveznosti Jeseničanov v alpski ligi, kjer so slovenski podprvaki v polfinalu igrali pet tekem, nazadnje pa ostali brez zaključnega dejanja, se je drugi polfinale precej zavlekel, danes pa je le dobil pričakovan razplet in prinesel finalni obračun med rdečimi in zelenimi.

Današnja tekmeca sta bila nasprotnika v polfinalu že lani, takrat se je začelo s presenečenjem, saj so prvo tekmo dobili Celjani. Letos je bilo izenačeno do polovice prve tekme v Podmežakli, ko je bilo 1:2, pozneje pa so favorizirani Jeseničani stopili na plin in na koncu zmagali zanesljivo z 11:3.

Danes so železarji hitreje razblinili vse dvome o zmagovalcu, vodili s 3:0 do polovice tekme, ko pa so domačini nekoliko popustili, so hitro dobili še kup golov v zadnji tretjini. Gostje so se po treh zadetkih med 44. in 47. minuto na koncu ustavili pri osmici, Celjani pa so z dvema goloma v 53. minuti le nekoliko ublažili poraz.

Finale DP se bo začel 6. aprila v Ljubljani, naslednja tekma bo 9. aprila na Jesenicah, tretja pa 12. aprila spet v Ljubljani. Če bo potrebno, bosta o prvaku odločali še tekmi 14. aprila na Jesenicah in 16. aprila v Ljubljani. V eni tekmi za tretje mesto pa se bosta pomerila poražena polfinalista.

Značke: hokej, dp