peter prevc Ekipa24.si

Največji hit! Pojavil se je posnetek enega od ...

0 24.03.2017 21:56:36

Playboy Slavija - Olimpija 1:2 (0:1, 0:1, 1:0)

Hokejisti Olimpije so v drugi polfinalni tekmi državnega prvenstva premagali Playboy Slavijo z 2:1 (1:0, 1:0, 0:1) in se s skupnim izidom 2:0 v zmagah uvrstili v finale, kjer bo njihov tekmec boljši iz obračuna med Sijem Acronijem Jesenicami in ECE Celjem.

* Dvorana Zalog, gledalcev 180, sodniki: Kralj, Bohinc, Franc (vsi Slovenija).
* Strelci: 0:1 Zajc (Snoj, 1.), 0:2 K. Potočnik (Srpčič, Guimond, 30.), 1:2 Truden (42., KS).
* Kazenske minute: Playboy Slavija 4, Olimpija 4.

Potem ko so v začetku tedna na domačem ledu naredili prvi korak v finale z zanesljivo zmago 5:0, so danes ljubljanski hokejisti potrdili status favorita v mestnem obračunu in Založane premagali še v gosteh. Tokrat pa je bil izid bolj tesen, 2:1.

Olimpija je v četrtfinalu DP izločila Maribor, Slavija pa prav tako v dveh tekmah kranjski Triglav.

Tako kot lani sta se za vstop v finale na svojem delu tekmovanja na izpadanje pomerili ljubljanski ekipi. Zmaji že lani niso imeli težav z ekipo iz Zaloga, v dveh tekmah so zmagali s 3:0 in 8:1, letos pa so predstavo ponovili in zmagali s 5:0 in 2:1.

Danes je bil razplet podoben kot v Tivoliju, le golov je bilo manj. Gostje so povedli že v prvi minuti, a so nato domači vzpostavili ravnotežje. Na polovici tekme je Olimpija prednost povečala, za bolj zanimivo nadaljevanje pa je poskrbel Nik Truden, ki je v začetku zadnjega dela s kazenskim strelom znižal na 1:2. Minimalno prednost pa so gostje tudi ob poskusu domačih zadnje pol minute brez vratarja Jureta Pavliča znali zadržati do konca in se uvrstili v finale.

Tekmeci branilcev naslova v velikem finalu DP bodo bržčas Jeseničani. A do potrditve pričakovanega derbija v boju za lovoriko najboljšega v Sloveniji bodo morali hokejisti v zelenem še počakati - v drugem polfinalu sta namreč ekipi šele pri eni odigrani tekmi. Zaradi obveznosti jeseniške zasedbe v alpski ligi, kjer igra v polfinalu, so v dogovoru s tekmeci in krovno zvezo HZS povratni polfinalni obračun v Celju prestavili na naslednji teden, termin za zdaj še ni znan. Prvo tekmo so z 11:3 dobili železarji. Prav tako pa je odprt tudi terminski načrt finala državnega prvenstva.

Značke: hokej, dp