Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

Ansambel Igor in zlati zvoki Revija Stop

»Vse dni, vse noči« igrajo že lepih 32 let

0 20.03.2017 21:15:54

Sij Acroni Jesenice - ECE Celje 11:3 (1:1, 3:1, 7:1)

Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v prvi tekmi polfinala državnega prvenstva premagali ECE Celje z 11:3 (1:1, 3:1, 7:1). Moštvi igrata na dve zmagi, drugo tekmo v Celju pa so zaradi obveznosti Jeseničanov v alpski ligi prestavili na naslednji teden.

* Dvorana Podmežakla, gledalcev 300, sodniki: Zrnič, Pagon, Bohinc (vsi Slovenija).
* Strelci: 0:1 Zupanc (Ogrizek, 6.), 1:1 Kalan (Ankerst, Rajsar, 16.), 1:2 Ribič (Rakanovič, Grahut, 24.), 2:2 Rajsar (Kalan, Ankerst, 32.), 3:2 Di Casmirro (Sotlar, Logar, 34.), 4:2 Čimžar (Kalan, Cerkovnik, 38.), 5:2 Jezovšek (Čimžar, Kalan, 46.), 6:2 Sotlar (Di Casmirro, Logar, 48.), 7:2 Oraže (Sotlar, Pance, 48.), 8:2 Rajsar (Magovac, Ankerst, 49.), 9:2 Kalan (Čimžar, Cerkovnik, 49.), 10:2 Jezovšek (50.), 10:3 Rakanovič (Leber, 51.), 11:3 Di Casmirro (Sotlar, Pance, 54.).
* Kazenske minute: Sij Acroni Jesenice 6, ECE Celje 10 + 10.

Današnja tekmeca sta bila nasprotniki v polfinalu že lani, takrat se je začelo s presenečenjem, saj so prvo tekmo dobili Celjani, v finale pa so se nato le uvrstili Jeseničani z 2:1 v zmagah.

Do letošnjega polfinala so Gorenjci prišli z gladko zmago proti Crveni zvezdi, Celjani pa so prav tako v dveh tekmah v četrtfinalu premagali MK Bled.

Danes so podprvaki z Jesenic, ki se v teh dneh borijo na dveh frontah, saj nastopajo tudi v polfinalu alpske lige, potrdili teoretični status favorita in visoko zmagali.

Celjski tekmeci so začeli podobno kot lani in dvakrat povedli. Domači so tako nekoliko nepričakovano lovili zaostanek z 0:1 in 1:2, po polovici tekme pa so s tremi goli v petih minutah postavili stvari na pričakovano mesto.

Dokončno je bilo vse jasno v 48. minuti, ko so domači v pol minute dosegli dva zadetka za vodstvo s 7:2, pozneje pa so dodobra napolnili mrežo Celjanov.

Časovni okvir nadaljevanja te tekme državnega prvenstva je še nekoliko nedorečen. Krovna zveza HZS je danes sporočila, da so zaradi igranja Jeseničanov v regionalnem tekmovanju (druga polfinalna tekma z Asiagom jih čaka v sredo) prestavili za četrtek načrtovani drugi dvoboj v Celju, ki ga bodo izvedli naslednji teden, termina pa še niso določili.

V drugem polfinalu se merita Olimpija in Playboy Slavija.

Značke: hokej, dp