hu
0 15.11.2014 22:15:17

INL: Še hokejska ničla za Slovence

Nikola Miljković
Slovenska moštva v mednarodni hokejski ligi INL so tokrat nastope končala z ničlo. Jeseničani, ki so si do tega kroga delili prvo mesto, so bili prosti, Kranjčani in Založani so doživeli domača poraza, Blejci in Celjani pa so ostali praznih rok v gosteh.

V obračunih z ekipama z vrha sta Triglav in Playboy Slavija doživela podobna poraza. Založani so klonili proti Bregenzerwaldu s 3:5, čeprav so po odlični prvi tretjini vodili s 3:0. Toda zadetki Tilna Pilka Zagorca, Jake Zdešarja in Kristjana Čepona so bili premalo, saj so se gostje po 22. minuti začeli vračati. V drugi tretjini do zadeli dvakrat, v zadnji pa nato še trikrat, pri čemer so zmagovita zadetka dosegli v nekaj več kot pol minute.

Triglav pa je šel v obratni smeri. Proti Lustenauu (2:5) je namreč slabo začel, prvi gol prejel v 22. sekundi, v 12. minuti je bilo na semaforju že 0:4. Kranjčani so se prebudili v drugem delu, Tadej Čimžar je zadel dvakrat, kar pa je bilo vseeno premalo za preobrat, gostje pa so v zadnji tretjini le še potrdili zmago.

Blejci so gostovali pri Kitzbühlu in izgubili z 1:8. Potem ko je Matic Zajšek v deseti minuti še izenačil na 1:1, so na ledu zagospodarili domači in napolnili mrežo slovenskega kluba.

Na gostovanju pri Zell am Seeju so Celjani sicer dosegli prva dva gola in zadnjega, a so vmes domači v polno zadeli šestkrat. Po vodstvu z 2:0 in golih Nejca Kastelica ter Aljaža Ribiča so hokejisti domače ekipe dosegli šest golov v nizu, poraz pa je ublažil Rok Manfreda v 54. minuti.