Luka Dončić po veliki zmagi: 'Počutim se ...

sveca Ekipa24.si

Groza! Tragična nesreča mladega Slovenca! Komaj ...

0 07.12.2021 07:09:58

Kralji po visoki zmagi padli na trda tla

Hokejisti Los Angeles Kings so s kapetanom Anžetom Kopitarjem v severnoameriški ligi NHL gostovali pri Vancouver Canucks. Slednjim se je menjava trenerja in direktorja obrestovala, četudi zgolj kot šok-terapija, saj so v dvorani Rogers Arena slavili visoko zmago nad kralji s 4:0. Kopitar je v 19:29 minute na ledu sprožil dva strela, a neuspešno.

Vodstvo Vancouver Canucks se je dan pred tekmo s kralji za sodelovanje zahvalilo Travisu Greenu in Jimu Benningu, dosedanjima trenerju in direktorju. Začasno je na klopi vodenje zadnjeuvrščene ekipe v pacifiški skupini prevzel Bruce Boudreau.

Menjava je, kot kaže, že na prvi tekmi obrodila sadove. Potem ko je uvodna tretjina minila brez zadetkov, so gostitelji v naslednjih dveh po dvakrat zadeli.

Najbolj sta se izkazala Brock Boeser in J.T. Miller, ki sta vsak k zmagi prispevala po gol in podajo, vratar Thatcher Demko pa je z 31 obrambami ohranil svojo mrežo nedotaknjeno.

Naslednja tekma kralje čaka v petek, ko bodo v domačem Staples Centru gostili Dallas Stars.

Značke: nhl, hokej