0 21.04.2016 08:04:41

Kopitar na robu izpada, spomin na 2014 še živ (video)

vszi
Hokejisti Los Angeles Kings so v prvem krogu končnice lige NHL na robu izpada.

V dvoboju s San Josejem tako Kingsi zaostajajo s 3:1. Četrta tekma je bila tako kot vse dosedanje zelo izenačena, na koncu pa so se domači hokejisti veselili zmage s 3:2. Morski psi so prevladovali v prvih dveh tretjinah, po vodstvu s 3:0 pa so strnili vrste, znižali izid in pretili do zadnjega, popoln preobrat pa je izostal.

To je šele prva tekma v seriji, ki so jo dobili domači igralci. V Los Angelesu so namreč uvodni dve zmagali Sharks, v San Joseju je prvo dobil Los Angeles.

Anže Kopitar je bil podajalec pri drugem zadetku Kings, ki je padel dobrih šest minut pred koncem tekme. Kralji bodo tako lahko črpali pogum in samozavest iz sezone 2013/14, ko so v končnici prav tako na tej točki proti San Joseju zaostajali z 0:3, zdaj pa morajo nadoknaditi tekmo manj, a proti bolj nevarnim morskim psom kot pred dvema sezonama, v kateri so potem šli do konca in osvojili sveti gral hokeja Stanleyjev pokal.

Peta tekma bo v soboto zgodaj zjutraj v Staples Centru v Los Angelesu.