Teorije zarote: bo Anžetu Logarju uspelo prevzeti...

Kmetija: Novi tekmovalci vas bodo prikovali pred ...

0 26.03.2015 20:46:28

CSKA dobil prvo, Muršak zadel (video)

vszi
Danes je v ligi KHL potekala prva tekma v konferenčnem finalu.

5600 navijačev je danes v ruski prestolnici v živo spremljalo prvo dejanje prave hokejske poslastice med domačim CSKA-jem in sanktpeterburškim SKA-jem.

Moštvo Jana Muršaka je uvodni obračun finala zahodne konference dobilo s 3:0, med strelce pa se je vpisal tudi slovenski reprezentant. Ta je v 49. minuti dosegel zadnji zadetek, potem ko je Mariborčana pred golom v palico zadel plošček, ki ga je proti mreži SKA-ja usmeril Aleksander Radulov.

radulov
vszi

Ruski hokejski velezvezdnik je Moskovčane v vodstvo popeljal v 7. minuti, v 23. pa je Radulov nato podal še Romanu Ljubimovu in bil tako najbolj viden akter srečanja. Zastrl je tudi kolega na drugi strani Iljo Kovaljčuka, ki je na koncu tekme Radulova s prekrškom - s palico ga je namerno udaril po mečni mišici desne noge - tudi poškodoval.

Jan je tokrat na ledu prebil slabih 16 minut, enkrat streljal na gol ter dobil 14 od 20 sodniških metov.

Muršak je na desetih tekmah v letošnji končnici dosegel tri gole in temu dodal še sedem podaj, z desetimi točkami pa je na sedmem mestu najboljših strelcev lestvice v končnici. Na lestvici podajalcev je pred njim le Radulov.

V petek je na sporedu prva tekma vzhodne konference, na kateri se bosta pomerila Bars Kazan in Novosibirks, CSKA in SKA pa se bosta v Moskvi spet srečala v soboto (ob 15. uri).