Koga briga Barbariga?!

crypto.com arena Ekipa24.si

Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

0 14.02.2022 17:24:10

V finalu ženskega hokejskega olimpijskega turnirja "klasika", za zlato Kanadčanke in Američanke

V finale ženskega hokejskega turnirja na zimskih olimpijskih igrah so se po Kanadčankah uvrstile še Američanke, ki so s 4:1 premagale Finke. Finalna tekma bo v četrtek.

Potem ko se je prva tretjina drugega polfinala med favoriziranimi Američankami in Finkami končala brez zadetkov, so ZDA v drugi tretjini povedle z 2:0. Zadeli sta Cayla Barnes in Hilary Knight.

V zadnjih petih minutah tekme so padli še trije zadetki. Najprej so Američanke z golom Hayley Scamurre povišale vodstvo, nakar je za Finke v zadnji minuti prvi in edini gol na tekmi dala Susanna Tapani. Pet sekund pred koncem je končni izid 4:1 za ZDA postavila Abby Roque.

Američanke se bodo v četrtkovem finalu pomerile s Kanadčankami, ki so pred tem z 10:3 premagale Švicarke. Te se bodo s Finkami pomerile za tretje mesto.

Značke: zoi 2022, hokej, zda, kanada