Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Skrivajo premoženje: razkrivamo nepremičnine, ki...

oblak danilovic Ekipa24.si

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

0 03.06.2021 22:10:56

Finska s taktično igro do polfinala

Hokejisti Finske so se uvrstili v polfinale svetovnega prvenstva elitne skupine v Latviji. V četrtfinalu so premagali Češko z 1:0 (0:0, 1:0, 0:0).

Finska - Češka 1:0 (0:0, 1:0, 0:0)
* Dvorana Arena Riga, sodniki: Bruggeman (ZDA), Gouvin, McCrank (Kanada), Oliver (ZDA).
* Strelec: 1:0 Innala (Pakarinen, Kontiola, 33.).
* Kazenske minute: Finska 2 + 10, Češka 2.

Svetovni prvaki Finci so še v igri za ubranitev lovorike izpred dveh let. V polfinalu, v katerem nobena ekipa ni želela preveč tvegati, so v taktičnem boju s tesno zmago izločili Češko, tako da imajo možnost priti do četrte zlate medalje.

Junak tekme v finski zasedbi je bil Jere Innala, ki je bil edini strelec, potem ko je v 33. minuti potisnil odbiti plošček po strelu Iira Pakarinena v mrežo Simona Hrubeca.

Ta se je, tako kot njegov tekmec v finskih vratih Jussi Olkinuora (razmerje strelov je bilo sicer 28-24 za Čehe), izkazal z dobrimi obrambami, a je polfinale odločil en gol.

V prvi tretjini so imeli sicer sodniki precej dela ob ogledovanju posnetka ob finski akciji, ko je Pakarinen sicer spravil plošček v gol, a obenem tudi oviral vratarja. Sodniki niti po ogledu posnetka niso mogli odločiti, ali je bil prej plošček prek golove črte ali pa se je finski napadalec dotaknil vratarja, zato zadetka nazadnje niso priznali.

Bližje zmagi pa so bili že pred edinim priznanim zadetkom Finci, Atte Ohtamaa je v začetku druge tretjine zadel okvir gola.

V zadnji tretjini so najprej Čehi imeli priložnost z igralcem več, a Dominik Kubalik in Jan Kovar nista bila uspešna. Ob koncu pa so šli Čehi na vse ali nič in že dve minuti pred koncem tvegali brez vratarja. Pol minute pred koncem je bil nevaren Kubalik, toda Finci so se ubranili in slavili tesno zmago.

Značke: hokej, sp