Šest ustavnih sodnikov razkrilo dodatne ...

Takšnega Oblaka ne poznamo! Njegova izbranka je ...

ue
ue
0 28.04.2018 22:55:59

Triler v Budimpešti! Neverjeten zaključek svetovnega prvenstva divizije I! Fortuna spet pobožala Italijo

iihf
Slovenski hokejisti niso uspeli premagati Italije in ostajajo v diviziji I, večerni obračun med Madžarsko in Veliko Britanijo pa je odločal o tem, kateri dve ekipi bosta napredovali v elitni razred.

Zadnji dan prvenstva je postregel s pravo srhljivko, saj je imelo kar pet ekip še možnosti za napredovanje. Prvi so jih zapravili Slovenci, ki so popoldne izgubili z Italijo s 3:4, potem ko so v zadnji minuti, ker jim neodločen izid in podaljšek ne bi pomenil nič, potegnili iz gola vratarja ter prejeli gol dve sekundi pred koncem.

Tak izid je odprl možnosti za gostiteljico Madžarsko, ki se je po porazih s Slovenijo in Kazahstanom zdela že odpisana. Na krilih polne dvorane Laszlo Papp, madžarski navijači so na tekmah svoje ekipe v tem tednu vselej pripravili izjemno vzdušje, so dvoboj z Britanci bolje začeli domačini, v tretji minuti je zadel Christopher Bodo. Potem se je ustavilo, a v zadnji tretjini so povečali naskok z golom Csanada Erdelya.

Kazalo je na veliko slavje gostiteljev in Kazahstana, ki mu je prav tako ustrezala zmaga Madžarov v rednem delu, a Britanci, ki so potrebovali eno točko, se niso predali. Najprej je znižal Robert Dowd, potem je Madžarska zapravila kazenski strel, kar je bilo morda celo odločilno. Kajti le 15 sekund pred koncem so Britanci, ki so nujno potrebovali izenačenje, ob igri brez vratarja tudi zadeli, junak pa je postal Robert Farmer. Madžarom se je vse podrlo, podaljšek jim ni pomenil nič, tekmo pa so nazadnje izgubili po kazenskih strelih.

Ob Britancih so lahko že ob koncu rednega dela začeli slaviti tudi Italijani, ki so imeli zadnji dan res neverjetno srečo. Najprej so dobili tekmo s Slovenijo na račun tega, da so naši potegnili iz vrat Gašperja Krošlja, čeprav so tudi sami nujno morali zmagati, a sami niso tvegali, nato se jim je sanjsko izšlo še na večernem srečanju.