femme-fatale, femme-fatale-2023 Njena.si

Skrito v raju: Igralka blestela na fotografiranju ...

0 23.02.2018 16:22:07

Nemci s senzacijo proti Kanadi do finala OI

Nemška moška hokejskega reprezentanca se je pridružila olimpijski reprezentanci iz Rusije v finalu olimpijskega turnirja v Pyeongchangu, potem ko je v današnjem polfinalu presenetljivo premagala branilca naslova Kanado s 4:3 (1:0, 3:1, 0:2).

Nemčija je levji delež zgodovinskega dosežka opravila že do polovice druge tretjine. V 27. minuti je vodila s 3:0, kmalu zatem sicer prejela prvi zadetek, a v 33. prednost znova povečala na tri.

Kanada, ki na turnirju tako kot vse druge ekipe igra brez zvezdnikov iz severnoameriške lige NHL, je sicer v zadnji tretjini pritisnila na plin, zadela dvakrat in bila nekajkrat blizu izenačenja, a so se Nemci uspešno ubranili.

Zadetke za Nemčijo, ki je v četrtfinalu izločila podprvake Švede, so dosegli Brooks Macek v 15. minuti, Matthias Plachta v 24., Frank Mauer v 27. in Patrick Hager v 33. Za Kanado so bili uspešni Gilbert Brule v 29. minuti, Mat Robinson v 43. in Derek Roy v 50.

Nemška reprezentanca ima tako zagotovljeno vsaj srebrno medaljo, kar je njen največji uspeh na olimpijskih igrah in drugo odličje po bronu Zahodne Nemčije leta 1976. Za zlato bo v nedeljo igrala proti Rusiji.

Kanada bo v sobotni tekmi za tretje mesto igrala proti Češki.

Značke: zoi 2018, hokej