Ministrstvo sledilo stroki: Letos bodo odstrelili ...

matjaž-štraus Njena.si

Delovna akcija: Mojster Matjaž srečen v objemu ...

0 16.02.2018 10:55:35

Rusi ničesar niso prepustili naključju: Slovenci občutili vso jezo hokejske velesile

Slovenska hokejska reprezentanca je na drugi tekmi predtekmovanja olimpijskega turnirja v skupini B izgubila z Olimpijsko reprezentanco Rusije z 2:8 (0:2, 1:4, 1:2). Na prvi današnji tekmi skupine je ekipa ZDA premagala Slovaško z 2:1.

Slovenija - ROŠ 2:8 (0:2, 1:4, 1:2)
* Dvorana Gangneung, gledalcev 6018, sodniki Lemelin (ZDA), Stricker (Švi, glavna), Kohlmüller (Nem), Sormunen (Fin).
* Strelci: 0:1 Mozjakin (Dacjuk, Gusev, 19.), 0:2 Kovalčuk (Jakovljev, Andronov, 19.), 0:3 Barabanov (Grigorenko, Kalinin, 27.), 0:4 Kablukov (Kovalčuk, Zub, 29.), 0:5 Kaprizov (Gusev, Kiselevič, 31.), 1:5 Muršak (Verlič, Kuralt, 34.), 1:6 Kovalčuk (Kalinin, Andronov, 38.), 1:7 Kaprizov (Kiselevič, Gusev, 42.), 1:8 Kaprizov (Zub, Gusev, 48.), 2:8 Pance (Sabolič, 60.).
* Kazenske minute: Slovenija 6, Rusija 8 minute.

Slovenija je na prvi tekmi po podaljšku, ko je zadel kapetan Jan Muršak, presenetljivo premagala reprezentanco ZDA s 3:2, Rusi pa so prav tako nenadejano izgubili s Slovaško z 2:3. V primerjavi s prvo tekmo na teh OI sta bila v slovenski postavi Žiga Pavlin in Andrej Hebar, na tribuni pa sta sedela Aleš Kranjc in David Rodman.

Slovenski hokejisti so tekmo zelo dobro začeli in tekmeci kar dolgo niso prišli do strela. Šele v osmi minuti je Ilija Kovalčuk prvič zapretil, Luka Gračnar pa je kmalu zatem zaustavil še strela Kirila Kaprizova in Pavla Dacjuka. V 13. minuti je sledil prvi nevaren slovenski poskus, Muršakov strel je ubranil Vasilij Košečkin, ki se je izkazal tudi dve minuti pozneje, ko je od daleč poskušal Sabahudin Kovačević.

Jurij Repe je bil izključen v predzadnji minuti, kmalu zatem je zadel Sergej Mozjakin, le 22 sekund pozneje pa je nezbranost slovenske obrambe izkoristil Kovalčuk po samostojni akciji in po strelu z modre črte. Aleksander Barabanov je bil v 24. minuti sam na desni strani, vendar Gračnarja ni premagal. Dve minuti pozneje je bil zaradi spotikanja Andreja Zubareva izključen Žiga Jeglič. Rusi so potrebovali za tretji gol, ki ga je zabil Barabanov, pol minute.

Nedolgo zatem so Rusi po napaki Matica Podlipnika dobili kazenski strel, Ilija Kablukov pa je zadel okvir vrat. Kablukov je v 29. minuti izkoristil izjemno podajo Kovalčuka izza slovenskih vrat. Dve minuti pozneje je bil uspešen še Kaprizov. V 33. minuti so imeli Rusi celo več priložnosti od Slovencev, ki so imeli tedaj igralca več na ledu. Ko so bile moči na ledu že izenačene, pa je po podaji Mihe Verliča tretjič na tem olimpijskem turnirju zadel Muršak. Ob koncu druge tretjine je Gračnarja premagal še Kovalčuk.

Zadnja tretjina se je začela s sedmim zadetkom Rusov, Kaprizov je bil uspešen drugič ter nato v 48. minuti še tretjič na tekmi. Žiga Pance je 32,9 sekunde pred koncem postavil končni izid.

Slovenija bo zadnjo tekmo v skupini B igrala v soboto ob 13.10 proti Slovaški.

Značke: zoi 2018, hokej