Žakelj obrnil ploščo: zdaj ve, da je na ...

hu
0 13.05.2017 18:38:26

Konec upanja na obstanek: Slovenija s sramotnim porazom izpadla!

Slovenski hokejisti se poslavljajo od elitne skupine.

Na svetovnem prvenstvu elitne skupine so slovenski hokejisti odigrali še eno izjemno slabo tekmo in doživeli še peti poraz na prvenstvu (še četrtega po rednem delu). Če prvi štirje porazi niso bili usodni, tokratni proti Belorusiji pomeni, da je Slovenija izpadla iz elitne divizije.

Belorusi so varovance Nika Zupančiča popolnoma nadigrali, razbili so jih predvsem v drugi tretjini, ki so jo dobili s kar 4:0, končni izid pa je bil kar 5:2 (2:1, 0:4, 0:0) za Belorusijo. Slovenci so bili konkurenčni le v prvi tretjini, ki so jo po zadetkih Žige Jegliča (Verlič, Sabolič) in Davida Rodmana (Kovačević, Pretnar) celo dobili z 2.1.

Klavrn konec za Slovenijo, ki je tokratno svetovno prvenstvo igrala precej oslabljena. Jasno, manjkal je prvi zvezdnik Anže Kopitar, samo vprašamo pa se lahko, kako bi se prvenstvo razpletlo, če bi imel Zupančič na voljo tudi zvezdnika Los Angeles Kingsov.

Značke: slovenija, belorusija