Kaj se danes dogaja s prvim zmagovalcem ...

'Moj brat!' Kakšne besede Kyrieja Irvinga o Luki ...

0 15.10.2023 21:07:23

Celjani v Latviji končali nastope v celinskem pokalu

HK Zemgale
Celjski hokejisti so danes v latvijski Jelgavi končali nastope na turnirju 2. kroga celinskega pokala.

V zadnji tekmi turnirja skupine C je bila domača Zemgale Jelgava premagala RST Pellet Celje s 4:1 (2:1, 0:0, 2.0). Celjani so tako končali nastope v tem evropskem klubskem tekmovanju, Jelgava pa se je uvrstila na turnir 3. kroga.

Celjani so svoj prvi evropski nastop končali z zmago proti belgijski ekipi Liege Bulldogs z 9:3 ter dvema porazoma, v soboto je bila boljša še romunska Corona Brasov s 4:2.

Jelgava je premagala vse tekmece in osvojila prvo mesto na turnirju ter si tako zagotovila napredovanje v 3. krog, v skupini E v Grenoblu pridružil britanskemu Cardiffu, kazahstanskemu Nomadu in francoskemu klubu Bruleurs De Loups.

Ta konec tedna so v tem krogu celinskega pokala igrali še v Beogradu, kjer so v skupini D nastopili Crvena zvezda, Sokol Kijev, Ferencvaros in Kaunas. Zmagal je Ferencvaros, ki se je tako uvrstil v 3. krog v Cortino d'Ampezzo v skupino F, kjer so že danski Herning, poljske Katovice in celjski tekmec iz lige AHL Cortina.

Zadnje dejanje celinskega pokala v sezoni 2023/24 pa bo zaključni turnir med 12. in 14. januarjem 2024. Prizorišče še ni določeno, nanj pa se bosta uvrstili po prvi dve ekipi iz skupin E in F.

Danes so bili Celjani dolgo v igri za morebitno presenečenje in uspeh proti gostiteljem. Po prvi tretjini so z golom Mikusa Mintautiskisa prišli do 1:1, a potem tik pred koncem dobili zadetek ob igri z igralcem več.

Druga tretjina zadetkov ni prinesla, so pa nato v zadnji domači, ki so imeli terensko premoč, najprej v 52. minuti celjskega vratarja Jakoba Brandnerja premagali za 3:1, dokončno pa upe Celjanov ustavili za zadetkom ob "power playu" v 56. minuti.

Domača ekipa je končala z vsemi devetimi točkami, Romuni so bili drugi s šestimi, Celjani tretji s tremi, Belgijci so se od tekmovanja poslovili brez osvojene točke.