crypto.com arena Ekipa24.si

Sramota leta! V LA-ju skušali takole provocirati ...

0 04.05.2018 09:00:49

Pittsburgh in Nashville do izenačenja v konferenčnem polfinalu

V končnici lige NHL je precej izenačeno, v vzhodni in zahodni konferenci. Aktualni prvaki lige, dvakratni branilni naslova Pittsburgh Penguins, so s 3:1 na domačem ledu premagali Washington Capitals ter polfinalno serijo na vzhodu v zmagah izenačili na 2:2.

Izid 2:2, v seriji na štiri zmage, je tudi v polfinalu zahodne konference med Winnipeg Jets in Nashville Predators.

Hokejisti Nashvilla so v gosteh z minimalno razliko 2:1 premagali kanadske gostitelje ter izsilili še vsaj dve tekmi.

V Winnipegu je bil znova odličen finski vratar Pekka Rinne, ki je Nashvillu pomagal z 32 obrambami. Gostje so vodili z 2:0 po 59 minutah tekme. Zadela sta Ryan Hartman in P.K. Subban.

Častni zadetek za domače je padel 51 sekund pred sireno, ko je v polno zadel Patrik Laine. Za podaljšek in preobrat pa je zmanjkalo časa.

V PPG Paints Areni v Pittsburghu je prvi zadetek na tekmi padel šele v 30 minuti, ko je zadel Jake Guentzel. Gostje iz Washingtona so po treh minutah izenačili, uspešen je bil T.J. Oshie, a je nato Jevgenij Malkin poskrbel za novo vodstvo lastnikov Stanleyjevega pokala.

V nadaljevanju sta oba vratarja odlično opravila svoje delo. Zadnji zadetek je padel manj kot minuto pred koncem, ko je še drugič zadel Guentzel.