Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

vinicius Ekipa24.si

Zvezdnik Reala in Brazilije se je zlomil pred ...

0 16.11.2017 11:42:58

Konec zmagovitega niza Rangerjev

Hokejisti New York Rangers so v severnoameriški ligi NHL tokrat gostovali v vetrovnem mestu pri Chicago Blackhawks. Slednji so zmagali s 6:3 in tako Newyorčanom po šestih zaporednih zmagah prizadejali prvi poraz. Junak večera je bil Artem Anisimov, ki je k zmagi prispeval tri gole.

Anisimov je dosegel prvi hat-trick v karieri in to prav proti svoji nekdanji ekipi, rangerjem. Vse tri zadetke je dosegel v zadnji tretjini, izkazal se je tudi Nick Schmaltz, ki je zbral tri podaje, skupaj pa so črni jastrebi ohladili eno najbolj vročih ekip prvenstva ta čas, ki ji je uspel najdaljši zmagoviti niz to sezono v NHL, a se je zaustavil pri šestih zmagah.

Po enkrat so za zmago zadeli še Alex DeBrincat, John Hayden in Jonathan Toews, vratar Corey Crawford pa je zbral 25 obramb. Rick Nash je za rangerje zbral gol in podajo, med strelce pa sta se vpisala še Kevin Hayes in Mika Zibanejad.

Detroit Red Wings so z 8:2 premagali Calgary Flames, Anaheim Ducks pa so bili s 4:2 boljši od naslednjih tekmecev Los Angeles Kings Anžeta Kopitarja, Boston Bruins. Izkazala sta se Josh Manson in Nick Ritchie, ki sta vsak k zmagi prispevala po gol in podajo, Kevin Roy pa je proti kosmatincem dosegel svoj prvi zadetek v NHL. Vratar John Gibson je zbral 39 obramb, tekmo pa je zaznamoval tudi jubilejni 1000. nastop NHL za Antoina Vermetta, ki je k zmagi dodal podajo.

Za goste, ki so doživeli še četrti zaporedni poraz, sta zadela Danton Heinen in Noel Acciari, vratar Tuukka Rask pa je zaustavil 23 strelov.

Kopitar, kapetan kraljev, ki so v domači dvorani Staples Center izgubili tri tekme zapored, bo s soigralci vnovič na ledu že danesm ko jih prav tako na domačem ledu čaka obračun z Bostonom. Ta je izgubil zadnje štiri tekme.