kyle-marisa-roth Odkrito.si

Nenadna smrt znane TikTok vplivnice

0 20.05.2017 21:57:12

V finalu še Švedi

Hokejisti Švedske so drugi finalisti svetovnega prvenstva elitne skupine v Nemčiji. V večernem polfinalu so s 4:1 (1:1, 2:0, 1:0) premagali Fince in si zagotovili nedeljski boj za zlato medaljo proti Kanadi, ki je popoldne s 4:2 premagala Rusijo.

Švedi so si brez večjih težav priigrali zadnje dejanje letošnjega SP. Finci so bili enakovredni le v začetku, ko je na 1:1 izenačil Joonas Kemppainen. Pred tem je za Švede zadel Alexander Edler, pozneje pa so švedsko zmago potrdili še John Klingberg in Williams Nylander v drugi tretjini ter Joakim Nordström v 54. minuti.

Kanadčani so popoldne proti Rusom že zaostajali z 0:2, a so po preobratu prišli do možnosti ubranitve lanske lovorike.

Mali finale bo v Kölnu na sporedu v nedeljo ob 16.15, tekma za zlato medaljo pa zvečer ob 20.45.

Značke: hokej, sp