hu
hu
0 01.03.2017 08:10:14

Kralji izgubili pomembno tekmo v boju za končnico

Hokejisti Los Angeles Kings z Anžetom Kopitarjem so v ligi NHL doživeli nov poraz. Z 2:1 so se zmage ponoči po slovenskem času v Calgaryju šele po podaljšku veselili domači Flames. A tudi tekmeci kraljev za končnico, St. Louis Blues, ki so na osmem mestu zahodne konference, so izgubili, ko jih je v domači dvorani ugnal Edmonton.

Kopitar je na tekmi vpisal podajo za vodilni gol ekipe iz Kalifornije, ki ga je v 9. minuti dosegel Tanner Pearson, v 30. minuti je izenačil Michael Ferland, za zmago gostiteljev pa je v drugi minuti podaljška poskrbel T.J. Brodie.

Pri kraljih se je ob svojem prvencu za to ekipo najbolj izkazal vratar Ben Bishop, ki je odigral prvo tekmo z novo sredino, odkar se je pred dvema dnevoma pridružil Los Angelesu iz Tampe, prikazal nekaj odličnih obramb, skupno 28, največ v drugi tretjini, kjer je ohranil kralje v igri.

"Vidi se, da sem prišel v izkušeno ekipo, veteransko. Vsak dobro ve, kaj se od njega pričakuje. Zelo sem vesel, da sem postal del tega. Upam, da bom pomagal ekipi do čim več točk in da nam bo uspelo priti do končnice. To je naš cilj, a hokej je nepredvidljiv," je po tekmi dejal Bishop in priznal, da ga je nenadna selitev iz ekipe, ki nima več upanja na nadaljevanje prvenstva, v ekipo, ki se še bori za končnico, malo presenetila.

"Nisem bil ravno presenečen, a česa takšnega ne moreš pričakovati. In verjeti, dokler se ti ne zgodi. Zdaj me čaka nekaj prilagajanja, a kot sem rekel, gre za odlično ekipo fantov in veselim se, da bom še lahko igral," je še povedal novi vratar kraljev.

Ekipa iz Kalifornije je na lestvici zahodne konference deveta in eno mesto od položaja, ki vodi v končnico. Tam je ob tekmi manj in točki več St. Louis, ki je z 1:2 izgubil domačo tekmo proti Edmonton Oilers. Slednji se lahko zahvalijo vratarju Camu Talbotu, ki je najbolj zaslužen, da si Edmonton obeta prvi nastop v končnici prvenstva NHL po letu 2006. Talbot je zbral 25 obramb, zadetka pa sta dosegla Milan Lučić in Mark Letestu.

Los Angeles Kings zdaj čaka nekaj tekem v domači dvorani Staples Center; najprej bodo po prostem večeru v četrtek doma gostili osmouvrščeno ekipo vzhoda, Toronto Maple Leafs.