Edvard Steiner: srčen človek ali velik ...

hu
hu
0 26.02.2017 08:51:41

Kopitar z dvema podajama pomagal kraljem do zmage

Hokejisti Los Angeles Kings so v ligi NHL v domačem Staples centru gostili mestne tekmece Anaheim Ducks in v boju za končnico zahodne konference zmagali s 4:1. Dvakrat je zadel Tyler Toffoli, kapetan Anže Kopitar pa je k zmagi prispeval dve podaji. Med domači vratnici se je po 59 tekmah vrnil Jonathan Quick in zbral 32 obramb.

Prvi so sicer že v uvodni tretjini povedli gosti, ko je zadel Andrew Cogliano, kralji pa so vse štiri zadetke dosegli v zadnji četrtini. Poleg Kopitarja je dve podaji k zmagi prispeval še Tanner Pearson, po enkrat pa sta zadela Dustin Brown in Jeff Carter.

Quick, ki je popeljal kraje do zmag v Stanleyjevem pokalu leta 2012 in 2014, se je vrnil v ekipo po daljši odsotnosti zaradi poškodbe dimelj. "Osvojili smo dve točki, tako da je občutek res lep. Super je spet biti v slačilnici, super je, da lahko igram brez bolečin, vesel sem," je po tekmi dejal Quick.

Kralje zdaj čaka tekma v gosteh; v ponedeljek se bodo pomerili z vodilno ekipo zahodne konference, Minnesota Wild.

Posebnost večera je bila tekma v Pittsburghu, kjer so pingvini odpravili Philadelphia Flyers s 4:2, tekmo pa so odigrali zunaj na zasneženem stadionu Heinz Field. Sidney Crosby je s 34. golom potrdil primat vodilnega strelca lige NHL, Matt Cullen pa je dosegel ključni zadetek za zmago.

Cullen, ki je pri 40 letih odigral prvo tekmo na prostem v karieri, je pred 67.300 gledalci na domovanju Pittsburgh Steelers na začetku zadnje tretjine popeljal pingvine v vodstvo s 3:1. Potem ko je bilo še minuli teden v Pittsburghu precej toplo, je bilo v času tekme le okoli dve stopinji, ves čas pa je tudi rahlo naletaval sneg, tako da so gledalci res uživali v zimski idili.

Poleg Crosbyja in Cullena sta za gostitelje zadela še Nick Bonino in Chad Ruhwedel, Jake Guentzel je zbral dve podaji, vratar Matt Murray pa je ubranil 35 strelov. Za goste iz Philadelphie sta zadela Jakub Voraček in Shayne Gostisbehere.