Mojster Jure: Žena in otroci so moje življenje

hu
hu
0 09.01.2017 07:57:36

Lahko delo za branilce

V ligi NHL je bilo v noči na ponedeljek na sporedu šest tekem. Najlažje delo je imel branilec naslova Pittsburgh Penguins, ki je doma s 6:2 ugnal Tampo Bay Lightning.

V North Carolini je Sebastian Aho v podaljšku domači Carolini Hurricanes zagotovil zmago s 4:3 v dvoboju z ekipo Boston Bruins.

Hokejisti Pittsburgha so v svoji prvi tekmi v letu 2017 pred svojimi navijači gladko opravili z gosti s Floride, za katere je bila to njihova četrta tekma, tretja v zadnjih treh dneh, zanesljivo prišli do 26. zmage v sezoni. Utrujeni gosti so na začetku druge tretjine še povedli z 1:0, osem minut pozneje je Eric Fehr domačine popeljal v vodstvo, tekma pa je bila odločena v četrti minuti zadnje tretjine, ko je v polno zadel Scott Wilson, saj je lani najboljša ekipa lige NHL povedla s 4:1. Za Pittsburgh je bila to peta zaporedna zmaga, medtem ko je Tampa Bay četrtič zapored ostala praznih rok.

Bolj napeto je bilo v Severni Karolini, kjer je do odločitve prišlo šele v podaljšku. Odločilni gol za zmago domače ekipe, osemnajste v sezoni, je dosegel Sebastian Aho, 19-letni debitant v najmočnejši hokejski ligi na svetu. Mladi Finec je v polno zadel tudi na začetku druge tretjine, ko je izid izenačil na 1:1.

"Aho je dober in pameten igralec, močan je na ploščku, želel pa bi si, da bi v napadu postal malo bolj sebičen. Vendar je star šele 19-let, veseli me, da je odgovoren tudi pri obrambnih nalogah, vsekakor pa smo zadovoljni z njegovim razvojem," je mladega Finca po tekmi pohvalil domači trener Bill Peters.

Po podaljšku je slavil tudi Columbus Blue Jackets, ki je bil z 2:1 boljši od Philadelphie Flyers. Odločilni gol je za v letošnji sezoni do zdaj najbolj uspešno ekipo lige NHL, dosegel Nick Foligno.

"Obe ekipi sta igrali obrambno, zato ni bilo veliko priložnosti za zadetek. Čeprav smo do zmage prišli šele v podaljšku, je to dobra spodbuda za našo ekipo," je 28. zmago svoje ekipe komentiral strelec odločilnega gola Foligno, najboljši igralec domače ekipe pa je bil ruski vratar Sergej Bobrovski.

Do visoke zmage je prišel Chicago Blackhawks, ki je bil s 5:2 boljši od ekipe Nasvhille Predators. S tremi goli se je izkazal Ryan Hartman, s tremi podajami pa Patrick Kane, za domačo ekipo je bila to tretja zaporedna zmaga v štirih dneh. Svoje navijače so z zmago s 5:3 v kanadskem obračunu razveselili tudi hokejisti Ottawe Senators, ki so premagali Edmonton Oilers. V gostujoči ekipi se je z dvema goloma izkazal Patrick Maroon, v domači, ki je po štirih zaporednih porazih končno prišla do zmage, pa Mark Stone, ki je ob golu imel še dve podaji.

Do minimalne zmage je po porazu v Los Angelesu v gosteh prišla Minnesota Wild, ki je z goloma Matta Dumbe in Jareda Spurgeona ugnala Anaheim Ducks. V domači ekipi se je izkazal vratar John Gibson, ki je ubranil kar 34 strelov proti svojim vratom, vendar sta dva vseeno končala za njegovim hrbtom. To je bil po treh zmagah prvi poraz Anaheima v tem letu.

1. Chicago             43 26 12  5 57
 2. Minnesota           39 25  9  5 55