hu
hu
0 28.11.2016 11:41:46

Gallant po novem porazu ostal brez dela

Čeprav je bil lani izbran za drugega najboljšega trenerja lige NHL, Florido Panthers pa je popeljal v končnico s klubskim rekordom, je Gerard Gallant po sinočnem porazu ostal brez službe. "Sporočili so mi, da sem prost," je dejal novinarjem, medtem ko se je vkrcal v taksi in zapustil PNC Areno v Severni Karolini.

Gallant, ki je na Florido prišel 2014, je klub zapustil pri izkupičku 11-10-1. Zadnji poraz mu je zadala Carolina, ki je vse svoje tri zadetke dosegla v drugi tretjini v razmaku slabih treh minut in pol. Hkrati je bil na vratih gostiteljev natančen Michael Leighton, ki je ubranil 31 strelov. To je bil njegov prvi nastop v ligi NHL po januarju 2013, ko je bil še član Philadelphie.

Še en vratar je imel sinoči uspešen prvenec. Anthony Stolarz je prvič v karieri stal med vratnicami na tekmi lige NHL, ubranil 29 strelov in odločilno pripomogel k zmagi Philadelphie Flyers proti Calgary Flames (5:3).

"Nikoli si nisem predstavljal, da bom začel z zmago. To je izjemno pomembno za motivacijo in samozavest," je dejal Stolarz, ki je večino kariere preživel v American Hockey League, rezervni vratar v ligi NHL pa je bil že 26-krat.