Slovaški atentat in Slovenija: nasilje se vedno ...

Pravnomočno poražena NKBM: šlo je za tipično ...

Skrito v raju: Renato šokiral z maščevanjem

samir handanovic 24 pm Ekipa24.si

Nova služba za Samirja Handanovića! Nekdanji ...

0 03.05.2016 08:59:47

Pittsburgh še drugič zapored boljši od Washingtona

Polfinale vzhodne konference lige NHL je postregel s preobratom. Ekipa Pittsburgh Penguins je zmagala še drugič zaporedoma. Z zmago na tretji tekmi drugega kroga končnice lige NHL proti Washington Capitals s 3:2 je v polfinalni seriji povedla z 2:1 v zmagah.

Pingvini so si že v prvi tretjini tekme v Consol Energy Centru v Pittsburghu zagotovili vodstvo z 2:0, v polno sta v razmaku zgolj ene minute zabila Patric Hornqvist in Tom Kuhnhackl, nekaj manj kot pet minut pred koncem druge tretjine pa je Carl Hagalin povišal na 3:0.

V zadnji tretjini je sledil silovit odgovor Washingtona, zadela sta Aleksander Ovečkin in nekdanji soigralec Anžeta Kopitarja pri Los Angeles Kings Justin Williams, a je obramba Pittsburgha zdržala pritisk ter preprečila podaljšek in morebiten preobrat.

Vratar Washingtona Braden Holtby je zbral 20 obramb, 21-letni Matt Murray pa je najboljšo ekipo rednega dela lige NHL spravljal v obup s kar 47 ubranjenimi streli na gol.

Četrta tekma polfinalne serije, ekipi igrata na štiri zmage, bo v noči na četrtek prav tako v Pittsburghu.