Konec stečaja cerkvenega Zvona: izgubljenih 800 ...

Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

Poroka na prvi pogled: Kdo plačuje račune?

Noro! Ali je namerno zrušila kolesarja kot v ...

0 18.02.2024 19:00:07

Zmaji brez možnosti v Celovcu

Domen Jančič
Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi 50. kroga lige ICEHL v Celovcu izgubili z domačo ekipo KAC z 1:8 (0:4, 1:2, 0:2).

KAC Celovec - SŽ Olimpija 8:1 (0:4, 1:2, 0:2)
* Dvorana Heidi Horten, gledalcev 4100, sodniki: Siegel, Smetana (glavna), Muzsik, Vaczi.
* Strelci:1:0 Fraser (Strong, Bischofberger, 1.), 2:0 Fraser (Bischofberger, Haudum, 16.), 3:0 Sablattnig (Haudum, Petersen, 18.), 4:0 Klassek (Postma, 20.), 4:1 Bičevskis (Gooch, Zajc, 25.), 5:1 Postma (Haudum, Petersen, 30.), 6:1 Bischofberger (33.), 7:1 Bischofberger (Unterweger, Jensen Aabo, 57.), 8:1 Ganahl (Hochegger, van Ee, 57.).
* Kazenske minute: KAC Celovec 20, SŽ Olimpija 13 + disc. kazen igre (Kiljunen).

Ljubljančani so v zadnjem obdobju prikazali več dobrih predstav in se utrdili na mestih, ki prinašajo dodatne kvalifikacije za končnico. A danes v Celovcu pri vodilni ekipi niso imeli svojega dne, visok poraz z 1:8 pa je tudi najvišji v sezoni.

Doslej so ta neslavni rekord imeli na septembrski tekmi s Vorarlbergom (1:7). S Celovčani pa so nazadnje na domačem ledu dvakrat zmagali, enkrat po podaljšku s 3:2 in drugič decembra po preobratu in kazenskih strelih s 7:6.

Danes so bili daleč od možnosti za preobrat. Že začetek tekme ni bil najboljši, saj so zeleno-beli prejeli prvi gol v prvi minuti. Sledilo je obdobje enakovredne igre, toda ob koncu tretjine so domači izkoristili vsako priložnost za povišanje vodstva, do prvega odmora vodili že s 4:0 in praktično že tedaj odločili zmagovalca.

V drugi tretjini je sicer Maris Bičevskis spravil plošček v gol, ko je po strelu od daleč podstavil palico pred vrati Floriana Vorauerja. A to je bil nazadnje edini zadetek gostov, s katerim so vsaj estetsko omilili visok poraz. Celovčani so še v drugi tretjini dosegli še dva gola, po šestem je pri gostujoči ekipi namesto Lukaša Horaka med vratnici zadrsal Luka Kolin.

Celovec je dobro obrambno in pred golom tekmecev zelo učinkovito predstavo - pri strelih na gol so bili sicer z 32-30 celo boljši Ljubljančani - začinil še z dvema zadetkoma v zadnji tretjini in tako s 30. zmago v sezoni presegel 100 točk na lestvici.

Do konca rednega dela sta ostali še dve tekmi, naslednji teden bo najprej v sredo na vrsti domača tekma z drugim Fehervarjem, v petek pa gostovanje pri Linzu, ki se še bori za neposredno uvrstitev v končnico.