Konec stečaja cerkvenega Zvona: izgubljenih 800 ...

Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

Poroka na prvi pogled: Kdo plačuje račune?

V hudi prometni nesreči na primorski avtocesti ...

0 30.11.2023 21:33:54

Polovični izkupiček v alpski ligi

Luka Vovk
Hokejisti Acroni Jesenic so v tekmi alpske lige doma ugnali italijansko Cortino s 4:3 (1:1, 2:1, 1:1) in ostajajo v boju za vrh lestvice. Ekipa RST Pellet Celje pa je gostovala v Kitzbühlu. Gostitelji so slavili s 6:4 (3:0, 2:2, 1:2).

V dvorani Podmežakla so si železarji priigrali 13. zmago v sezoni. Bolje so začeli Italijani, ki so v prvi in drugi tretjini povedli, a so že pred zadnjim delom po golu Žana Jezovška prvič na tekmi povedli tudi Jeseničani. Pred tem sta za izenačenje poskrbela Lovro Kumanovič v prvi in Tadej Čimžar v drugi tretjini.

Riccardo Lacedelli je v 44. minuti še enkrat poskrbel za izenačenje, Čimžar pa je tri minute in pol pred koncem zadel za končnih 4:3 in Gorenjcem priigral nove točke za potrditev petega mesta na razpredelnici.

Celjani so v Kitzbűhlu odigrali dobro končnico. Gostitelji so pred koncem druge tretjine vodili že s 5:0, velik delež pa je imel pri tem tudi Matic Podlipnik, ki je dosegel prvi gol na tekmi in pomagal pri pripravi drugega.

Latvijec Mikus Mintautiskis in Rus Denis Golinski pa sta v 40. minuti v 31 sekundah zadela za Celjane. Tem je upanje nato dokončno vrnil Gal Sodja Zalokar, ki je v 44. minuti zadel za 5:3. A Podlipnik se je v 59. minuti še enkrat vpisal med podajalce, ko je 98 sekund pred zadnjim piskom sirene zadel Florian Lanzinger za neulovljivih 6:3. Sodja Zalokar je v zadnji minuti poraz nato še omilil.

Celjane, ki na lestvici ostajajo na predzadnjem 15. mestu, že v soboto čaka gostovanje v Salzburgu, Jeseničani bodo v derbiju kroga gostovali pri vodilnem Rittnu.