Konec stečaja cerkvenega Zvona: izgubljenih 800 ...

Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

V hudi prometni nesreči na primorski avtocesti ...

0 12.10.2023 21:51:09

Jeseničani po podaljšku ugnali še Vipiteno

Luka Vovk
Hokejisti Sij Acroni Jesenic so v 9. krogu alpske lige v derbiju kroga premagali Vipiteno po podaljšku s 5:4 (2:3, 1:0, 1:1; 1:0).

Hokejisti Sija Acronija Jesenic spretno nabirajo točke v alpski ligi. Potem, ko so v prejšnjem krogu dobili podaljšek z Bregenzerwaldom s 4:3, so se zmage v podaljšku veselili tudi tokrat v domači dvorani Podmežakla. Junak tekme z doslej drugouvrščenim Vipitenom je bil Maks Selan ob koncu druge minute dodatnega dela igre. Na lestvici so Jesenice tretje, a le še točko za Italijani.

Pred tem je v uvodu vse kazalo na gladko zmago Gorenjcev. Anže Prostor in Žan Jezovšek sta v šesti minuti v razmaku vsega 13 sekund poskrbela za šok v taboru gostov in vodstvo železarjev z 2:0. Kljub temu pa so Jeseničani v nadaljevanju vseskozi lovili zaostanek, saj so gostje po treh golih na prvi odmor odšli z golom naskoka.

V drugem delu je poravnal Tjaš Lesničar, a je James Livingston v 47. minuti Vipitenu zagotovil novo vodstvo. Erik Svetina je v 52. minuti izkoristil kazen Davida Concija za izenačenje in podaljšek. Tudi Selan je bil v podaljšku uspešen ob igralcu več na ledu.

Že v soboto Jesenice čaka gostovanje v Linzu.

Značke: hokej, sta