Konec stečaja cerkvenega Zvona: izgubljenih 800 ...

Poglejte to razkošje nad Izolo: največja posest ...

Poroka na prvi pogled: Kdo plačuje račune?

Kaj je narobe? Slovenci bežijo v tujino! Jih doma...

0 06.10.2023 21:47:36

Celjani do druge zmage v ligi AHL! Po podaljšku premagali Bregenzerwald

Luka Vovk
Hokejisti ekipe RST Pellet Celje so v tekmi alpske lige na domačem ledu po podaljšku premagali Bregenzerwald s 3:2 (1:1, 1:1, 0:0; 1:0).

Celjani so tako dosegli drugi zaporedno zmago in drugo na domačem ledu, potem ko so pred dnevi za prvenec v alpski ligi premagali Lustenau s 4:3.

Takrat so celjski hokejisti na koncu branili minimalno prednost, potem ko so že vodili s 4:1. Danes je bil scenarij drugačen, saj so sami lovili tekmece. Za zgodnje vodstvo je sicer poskrbel Mark Čepon v prvi tretjini, a je nato avstrijska ekipa ob koncu prve in na začetku druge tretjine poskrbela za preobrat.

A že v 26. minuti je Jaša Jenko spet izenačil, potem pa zadetkov v tem delu in tudi v zadnji tretjini ni bilo več.

O zmagi je tako odločal dodatni del igre. Celjani pa so v podaljšku izpeljali lepo akcijo, po kateri je Čepon s podajo dobri zaposlil Jureta Sotlarja, ta pa je v 63. minuti po protinapadu premagal vratarja Davida Felderja.

Naslednja naloga čaka Celjane že v soboto, ko bodo gostovali pri drugi ekipi Linza.

Značke: hokej, sta