Nastavite budilke: jasno je, kdaj bo Dallas igral ...

0 29.09.2023 22:13:20

Odlična zadnja tretjina Jeseničanov, ki jim je prinesla zanesljivo zmago

Luka Vovk
Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v četrtem nastopu v alpski ligi dosegli tretjo zmago. V domači dvorani so premagali avstrijski Lustenau s 6:3 (1:1, 2:2, 3:0).

Branilci naslova iz Podmežakle so imeli z Lustenauom presenetljivo veliko dela in šele v končnici strli žilave goste. V uvodnih dveh delih je bila igra popolnoma izenačena, minimalno prednost jeseniške ekipe pa je Lustenau vedno znova izničil.

Tehtnica se je začela gibati na stran Jesenic v 47. minuti, ko je Erik Svetina zadel za 4:3. Lustenau se še ni predal, verjetno pa je bila ključna obramba Žana Usa, ki je gostom pri golu prednosti ubranil kazenski strel. Domači so si oddahnili šele v 57. minuti, ko je Anže Prostor povišal na 5:3. V zadnji minuti je zabil še Tim Borse.

Pred tem so za Acroni gole dosegli Martin Bohinc (16.), Lovro Kumanović (30.) in Tadej Čimžar (31.).

Že v nedeljo v goste na Gorenjsko prihajajo Rittner Buam SkyAlps. Tekma se bo začela ob 18. uri.

Jesenice – Lustenau 6:3 (1:1, 2:2, 3:0)
Jesenice – Dvorana Podmežakla. 780 gledalcev. Sodniki: Lehner (Avt), Bajt (Slo), Matthey (Avt), Telesklav (Ita).
Strelci: 1:0 Bohinc (Kumanovič, Selan, 15), 1:1 Johansson (Öhrvall, Haberl, 17), 2:1 Kumanovič (30), 2:2 Haberl (Johansson, 31), 3:2 Čimžar (Jezovšek, 31), 3:3 Wennlund (34, SH1), 4:3 Svetina (Pance, Sodja, 47), 5:3 Svetina (Pance, Sodja, 57), 6:3 Čimžar (59, PP1)
Kazenske minute: Jesenice 6, Lustenau 10.