STA, bk
0 04.02.2021 22:27:26

Jih lahko kdo USTAVI?? Jeseničani meljejo naprej, tu je REKORDNA ZMAGA!!

Domen Jančič/HDD SIJ Acroni Jesenice
Hokejisti Sija Acronija Jesenic so v tekmi alpske lige premagali Kitzbühel s 5:1 (2:0, 2:0, 1:1).

Jeseniški hokejisti so še za eno tekmo podaljšali niz zmag, zdaj so brez poraza že na deveti zaporedni tekmi, kar je tudi letošnji rekord nepremaganosti v ligi AHL. Z novim uspehom so se povsem približali vodilnima ekipama; SŽ Olimpija ima na prvem mestu 49 točk, Pustertal po današnjem porazu v Salzburgu ostaja pri 48, Jeseničani na tretjem so že pri 47.

Le nekaj uvodnih minut je bilo danes negotovo v dvorani Podmežakla, ko so gostje tudi nekajkrat zapretili. Toda železarji so stvari na pričakovano mesto v boju z ekipo z dna lestvice postavili sredi tretjine, ko so izkoristili dve izključitvi na strani tekmecev.

Najprej je dva igralca več na ledu izkoristil Žan Jezovšek, potem pa je bil ob številčni prednosti uspešen še Blaž Tomaževič. To pa je že bila prednost, ki je Kitzbühlu onemogočila možnost vrnitve.

V drugem delu so domači potrdili vodstvo. Tretji gol je po protinapadu dosegel Jaka Sodja, četrtega v 34. minuti pa Andrej Hebar, spet z igralcem več, in že takrat je bilo jasno, da bo zmaga ostala doma.

V zadnji tretjini je sledila le še potrditev, svoj drugi gol je dosegel Jezovšek. To je bil zadnji gol gorenjskega moštva na tekmi, v 57. minuti pa je gostom vendarle uspelo doseči vsaj častni zadetek.

Jeseničane naslednja tekma v regionalnem tekmovanju čaka v nedeljo, ko bodo igrali s Feldkirchom. Nato se bo liga AHL za dober teden spet prekinila, na vrsti je februarski reprezentančni premor, ki pa bo povečini ostal neizkoriščen.