Od Žuglja do Žaklja: ko zloraba institucij ...

Namesto države bo služil zasebnik: 2,55 milijona...

Kamera ujela znanega in uglednega slovenskega ...

0 13.10.2019 03:59:42

Prava HOKEJSKA DRAMA! Ljubljančani v zadnjih sekundah do zmage

Martin Metelko
Hokejisti SŽ Olimpije so v tekmi alpske lige v gosteh premagali Asiago s 4:3 (0:1, 1:1, 3:1).

Ljubljančani so po nekoliko slabšem začetku sezone zdaj spet približno tam, kjer so bili v lanski sezoni: na vrhu alpske lige. Z današnjo zmago, tretjo v nizu, so se točkovno izenačili z Vipitenom, Ritten pa je še dve točki pred njimi.

A pot do novega uspeha ni bila lahka. V Asiagu so se morali zmaji za uspeh truditi do zadnje minute, čeprav so imeli v rokah vodstvo. A po 3:2 v 50. minuti, za goste so zadeli Žan Jezovšek (28.), Miha Logar (47.) in Sašo Rajsar (50.), tekme še ni bilo konec.

Domači so namreč le nekaj sekund pozneje izenačili, odločitev pa je padla ob koncu tekme. Takrat si je Asiago prislužil dve kazni, prednost 5-3 pa so Ljubljančani izkoristili in pol minute pred koncem je za zmago zadel Žiga Pešut.

Zeleno-beli imajo zdaj v regionalnem tekmovanju premor do 24. oktobra, ko jih čaka gostovanje pri lanskih tekmecih iz finala Pustertalu. A do takrat ne bodo brez hokeja, saj naslednji konec tedna nastopajo na turnirju celinskega pokala, kjer bo gostitelj njihov stari znanec iz alpske lige Ritten, sodelujeta pa še madžarski Ferencvaros in španski Txuri Urdin.

Značke: hokej, sta